Спеціальні потреби

НАТО: в Україні залишаються близько 1 000 російських військових


Проросійські бойовики на Донбасі
Проросійські бойовики на Донбасі

За даними НАТО, в Україні досі залишаються близько 1 000 російських військових, тоді як український президент Петро Порошенко в середу заявив, що більша частина російських військ, що билися на боці сепаратистів, покинула країну.

За словами Порошенка, 70 відсотків російських військових, що перебували в Україні, повернулися до Росії, що зміцнило надії на довгостроковість укладеного минулого тижня перемир’я.

Офіцер НАТО в четвер заявив, що в альянсу немає інформації про це, однак зазначив, що це було б «хорошим першим кроком».

За словами офіцера, який побажав зберегти анонімність, у Східній Україні залишається «значна кількість військової техніки», а на російській стороні кордону раніше зосереджено близько 20 000 солдатів.

Москва заперечує, що відправляла війська і військову техніку в Україні, хоча лідери сепаратистів заявляли, що отримують підтримку від російських військових, які під час відпустки приїхали в Україну, щоб допомогти їм в боротьбі з українською армією.

Багато оглядачів вважають, що саме втручання російських військ у конфлікт на сході України допомогло переламати ситуацію на користь сепаратистів, які донедавна відступали під натиском урядових сил.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG