Спеціальні потреби

Як захистити енергетику України від російських обстрілів помічник держсекретаря Паєтт обговорює під час візиту до країн Балтії


Помічник держсекретаря США з питань енергоресурсів Джеффрі Паєтт виступає на панелі конференції CERAWeek у Техасі. 19 березня 2024 р. Фото: Reuters/Callaghan O’Hare
Помічник держсекретаря США з питань енергоресурсів Джеффрі Паєтт виступає на панелі конференції CERAWeek у Техасі. 19 березня 2024 р. Фото: Reuters/Callaghan O’Hare

Підтримку енергетичного сектора України обговорює цими днями в країнах Балтії помічник держсекретаря США з питань енергоресурсів Джеффрі Пайєтт.

За повідомленням Держдепу, Пайєтт впродовж 8-12 квітня в Естонії, Латвії та Литві, серед іншого, обговорить з високопосадовцями, як підтримати енергетичний сектор України в час російських атак на українську енергетичну інфраструктуру в рамках партнерства G7+, донорської координаційної групи, що була створена у листопаді 2022 року для підтримки українського енергетичного сектору.

Представниками донорської групи G7+ є Болгарія, Канада, Чехія, Естонія, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Латвія, Литва, Польща, Норвегія, Румунія, Словаччина, Швеція, Україна, Британія, США та ЄС, секретаріат Енергетичного співтовариства, Світовий банк, ЄБРР, ПРООН.

8 квітня міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що в останні тижні Україна переживає наймасштабнішу з часу вторгнення російську атаку на свої енергосистеми. За його словами, росіяни атакували близько 80% теплової генерації, більшу частину гідрогенерації й велику кількість підстанцій, які передають електроенергію.

Паєтт, який колись був послом США в Україні, у країнах Балтії також має намір обговорити з колегами енергетичну незалежність їхніх країн від російської енергетики та можливості співпраці, щоб скоротити енергетичні прибутки Кремля, які росіяни використовують для фінансування війни.

11 квітня Паєтт візьме участь у бізнес-форумі Ініціативи трьох морів (3SI) у Вільнюсі. Як повідомляє пресслужба Державного департаменту США, помічник Блінкена у своїй промові наголосить на важливості подальшої підтримки енергетичної інфраструктури України в час цілеспрямованих атак Росії.

"Він також висвітлить можливості для країн 3SI побудувати подальші енергетичні та інфраструктурні зв'язки з новими партнерами-учасниками Україною та Молдовою, а також із Західними Балканами", - повідомляє пресслужба Держдепу США.

Ініціатива трьох морів об'єднує 13 країн-учасників, що знаходяться між Балтійським, Чорним та Адріатичним морями: Австрію, Болгарію, Хорватію, Чехію, Естонію, Грецію, Угорщину, Латвію, Литву, Польщу, Румунію, Словаччину, Словенію. Україна та Молдова є їх офіційними партнерами.

Ініціатива має за свою місію сприяти співпраці для розвитку інфраструктури в енергетичному, транспортному та цифровому секторах. Країни-члени залучать в ці галузі нові інвестиції, сприяють економічному зростанню та енергетичній безпеці своїх членів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG