Спеціальні потреби

Папа Франциск засудив «епідемію ворожості» до мігрантів та інших релігій


Папа Франциск в автобусі з новопризначеними кардиналами. Ватикан, 19 листопада 2016 року.
Папа Франциск в автобусі з новопризначеними кардиналами. Ватикан, 19 листопада 2016 року.

«Епідемія ворожості» до людей інших рас чи релігій завдає болю найслабшим у суспільстві, - про це заявив Папа Римський Франциск, виступаючи з промовою щодо зростання в світі популістського націоналізму.

Практично через тиждень після обрання Дональда Трампа новим президентом США, який активно виступав проти іммігрантів та мусульман, Понтифік заявив, що людей не можна сприймати як ворогів лише тому, що вони інакші.

«Ми бачимо, наприклад, як швидко ті серед нас, що мають статус чужинця, іммігрантів чи біженців, стають загрозою, отримують статус ворога», - заявив Франциск під час церемонії введення у сан нових кардиналів.

«Вороги лише тому, що вони прийшли з іншої країни чи мають інакші традиції. Вороги через колір їхньої шкіри, через їхню мову чи соціальний клас. Вороги, тому що вони думають інакше, чи навіть мають іншу віру».

Глава Ватикану не назвав країну, але торкнувся проблеми антиімміграційних та антимусульманських настроїв, що виникли під час і після президентської кампанії у США.

У п’ятницю 18 листопада Міністерство юстиції США повідомило, що розслідує повідомлення про залякування та домагання, зокрема у школах та церквах, після виборів.

«Як багато травм поглиблюється через епідемію неприязні та насильства, яка викарбовується на тілі багатьох незахищених, тому що їхній голос слабкий і придушений цією патологією байдужості», - заявив Папа Римський.

Папа також торкнувся цієї проблеми у самій Католицькій церкві, яка також не імунізована проти «вірусу поляризації та ворожості». Очевидно, Франциск мав на увазі нещодавні звинувачення на його адресу з боку чотирьох кардиналів, які сказали, що Папа сіє невизначеність щодо важливих моральних питань.

Папа Римський Франциск у суботу у Ватикані призначив 17 нових кардиналів. 13 з них молодші 80-ти років, а це означає, що вони зможуть брати участь у виборах наступного Папи.

Під час обряду були проголошені слова з Біблії, де Ісус просить учнів любити ворогів, робити добро тим, хто тебе ненавидить, благословляти тих, хто проклинає, молитися за тих, хто тебе ображає. Уривок закінчується закликом: «Будьте ж милосердні, як і Отець ваш милосердний».

Папа також призначив кардиналами трьох єпископів зі США, які вважаються прихильниками реформ в Римо-католицькій церкві. Як кажуть експерти, нові призначення врівноважать сильні позиції консерваторів серед американських кардиналів.

Дивіться також: Спадщина Барака Обами: Яким увійде в історію Америки 44-й президент

Спадщина Барака Обами: Яким увійде в історію Америки 44-й президент. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

XS
SM
MD
LG