Спеціальні потреби

Палестинці занепокоєні зростаючим напруженням у відносинах з Ізраїлем


Уряд США відмовився від зусиль переконати Ізраїль відновити мораторій на більшість будівництва поселень на Західному березі. Представники Державного департаменту США заявили, що офіційний Вашингтон не вірить, що в цей час мораторій становить основу для відновлення прямих переговорів. Але саме відновлення мораторію було головною вимогою палестинців для відновлення прямих мирних переговорів. У зв’язку з цим палестинські офіційні особи піддали під сумнів здатність Сполучених Штатів продовжувати мирні переговори.

Міська влада Бет Фаджара, що на Західному березі, намагається уникнути народного повстання або Інтифади на зразок тієї, що вибухнула у 2000-му році.

Минулого місяця місцеві палестинці виступили проти єврейських екстремістів із сусіднього поселення, які написали образливі графіті, а потім підпалили місцеву мечеть. Насилля вдалося стримати завдяки зусиллям як ізраїльської, так і палестинської влади. Мечеть відремонтували, а усі нецензурні вислови зафарбували. Іхмідан Такатка очолює місцевий партійний осередок партії Фата:

«Ситуація була настільки поганою, коли люди почули, що сталося з мечеттю. Вони були надзвичайно розлючені і ми вирішили вжити усіх заходів, аби їх стримати. Ми побоювалися, що ситуація переросте у насилля».

Цього побоювалися і представники місцевої влади Ізраїлю. Рабин Шломо Брін із місцевого єврейського поселення поспішив роздати палестинцями нові екземпляри Корану у знак примирення:

«Земля Ізраїлю це – національний дім для євреїв. Де саме пройдуть кордони – ми це обговоримо і знайдемо компроміс. Але до того часу ми вважатимемо все нашою землею і під час цього конфлікту ми мусимо уникати дій, які порушують моральні принципи».

Поки Ізраїль продовжує будувати нові поселення на Західному березі, мирні переговори призупинено. Це пригнічує палестинців, бо для них перспектива створення повноцінної незалежної держави стає все більш примарною.

Втім, мир у Бет Фаджарі може бути недовгим. Саїд Такатка, працівник місцевої фабрики будівельних матеріалів, каже, коли почув про те, що сталося із мечеттю, то був готовий взятися за зброю. І примирливий жест равина його думки про єврейських поселенців не змінив.

Саїд, як і багато інших мешканців, вичікує, чи зможуть США та Ізраїль домовитися про замороження будівництва на Західному березі і відновлення мирних переговорів. А тим часом влада Палестинської автономії мусить активно діяти, аби стримати власне населення від насильства, якщо вони сподіваються, що переговори колись призведуть до створення Палестинської держави.

Під час останньої Інтифади загинули тисячі ізраїльтян та палестинців. І їх наслідком стало будівництво стіни та нових КПП, що зараз значно ускладнює пересування палестинців на Західному березі.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG