Спеціальні потреби

У Пакистані спалахнули протести проти антиісламського відео


У різних районах Пакистану відбулися протести з приводу розміщеного в Інтернеті відео, яке, на думку демонстрантів, ображає пророка Мухаммеда.

П’ятницю визнано національним святом і «днем любові до пророка Мухаммеда». Поліція закликала демонстрантів, щоб вони протестували мирно.

Пакистанська телевізійна станція повідомила, що один з її працівників загинув у п’ятницю в північно-східному місті Пешавар після того, як поліція відкрила вогонь по демонстрантах, які підпалили кінотеатр.

Також у п’ятницю невелика група пакистанських демонстрантів кидала взуття у плакати, які осуджували Сполучені Штати, Великобританію, Ізраїль і письменника Салмана Рушді, автора книжки «Сатанинські вірші». Протест стався перед Пенджабською провінційною асамблеєю в Лахорі.

Прем’єр-міністр Раджа Первез Ашраф заявив, що на Пакистані спочиває «колективна відповідальність» проводити мирні протести, без того, щоб спричинити шкоду життю чи матеріальні збитки.

Американські посольства у всіх ісламських країнах приведено до стану готовності на випадок протестів у зв’язку з п’ятничними молитовними зібраннями.

Посол США в Пакистані Ричард Гоуґленд відвідав у п’ятницю Міністерство закордонних справ в Ісламабаді для обміркування контроверсійного відео. Він повторив осуд з боку уряду США згаданого відео і підкреслив, що уряд США не мав з тим нічого спільного. Він також підкреслив, що відео не віддзеркалює американських цінностей.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG