Спеціальні потреби

Переможцями на виборах у Пакистані правдоподібно вийшли консерватори


Консервативна партія колишнього прем’єр-міністра Пакистану Наваза Шарифа, за всіма ознаками, вийде переможцем на виборах, що відбулися в суботу. Хоча дотепер не оголошено результатів голосування і відбувається підрахунок голосів, за приблизними підрахунками державного телебачення, Мусульманська ліга Пакистану Шарифа здобула досить голосів, щоб сформувати наступний уряд, можливо, з незалежними кандидатами, які здобули місця в парламенті. Після закінчення підрахунку голосів партія Шарифа може отримати більшість у Національній асамблеї, в якій 272 місця.

Колишній гравець у крикет Імран Хан опинився на другому місці. Він, можливо, контролюватиме уряд важливої провінції Хайбер-Пахтунхва, що межує з Афганістаном.

Третє місце здобула Народна партія Пакистану, яку очолюють родичі вбитого прем’єр-міністра Беназір Бхутто.

За офіційними підрахунками, на виборах в суботу взяло участь 60 відстотків громадян з правом голосу, незважаючи на передвиборчу хвилю насильства і атаки, в результаті яких у день голосування загинули 24 особи, включно із щонайменше 10 особами біля виборчого офісу Національної партії Авамі, однієї із тих, проти яких виступає Талібан. Шариф заявив, що він віддає перевагу переговорам з Талібаном для відновлення миру в країні.
XS
SM
MD
LG