Спеціальні потреби

У Пакистані зростає напруження між військовими та урядом – президент вилетів з країни


S&ED闭幕式会场

Президент Пакистану Асіф Зардарі відлетів до Об’єднаних Арабських Еміратів у розпал протистояння між урядом та військовими, які традиційно домінують в політиці країни. Одночасно із відльотом президента очільник збройних сил Пакистану Ашфак Каяні провів зустріч із військовим керівництвом.

Повідомляється, що в Дубаї Зардарі відвідає весільну церемонію та повернеться до Пакистану у п’ятницю. Місяць тому 56-річний президент Пакистану Асіф Зардарі вже перебував в Об’єднаних Арабських Еміратах, де проходив лікування.

Втім оглядачі пов’язують його відліт саме із кризою у відносинах між урядом та військовими, які де факто контролюють розвиток країни з час здобуття нею незалежності від Великобританії у 1947 році.

За всю історію Пакистану жоден цивільний не зміг утримати владу протягом відведеного йому терміну. Всього ж за 65 років існування Пакистану в країні відбулося три військові перевороти.

Причина кризи у Пакистані – розслідування Верховного суду країни щодо меморандуму, надісланого цивільним урядом Пакистану до уряду США невдовзі після вбивства Осами бін Ладена на території країни. Цивільні просили допомогти утримати під контролем військових. Меморандум не було скріплено підписами офіційних осіб.

Про існування меморандуму стало відому у жовтні, коли його оприлюднив бізнесмен Мансур Ільджаз. Він приписав авторство меморандуму послу Пакистану у США Гусейну Гаккані. Останній відкинув звинувачення та подав у відставку.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG