Спеціальні потреби

Пакистан: США мають евакуювати авіабазу в Белуджистані протягом 15 діб


Пакистанські солдати
Пакистанські солдати

Пакистан заперечив раніше оприлюднену інформацію про те, що пакистанські військові першими відкрили вогонь по військах НАТО та Афганістану, що в свою чергу стало причиною удару авіації НАТО з території Афганістану, внаслідок якого було вбито 24 військовослужбовці армії Пакистану.

У неділю офіційні представники Афганістану заявили, що в суботу спільний прикордонний патруль у складі військ НАТО та Афганістану було обстріляно з території Пакистану. У відповідь авіація НАТО завдала удару по пакистанських військових.

У відповідь на авіаудар у неділю сотні протестувальників зібрались поблизу американського консульства у портовому місті Карачі в Пакистані. Вони вигукували «Досить вже Америки!» (Down with America) та інші антиамериканські гасла.

Голова НАТО Андерс Фог Расмуссен у неділю пообіцяв, що буде проведено повне розслідування обставин «трагічних та непотрібних» смертей.

Пакистан одразу ж відреагував на авіаудар НАТО, перекривши всі лінії постачання військ альянсу в Афганістані, які проходили його територією. Окрім того військам США у південно-західному Белуджистані було наказано звільнити територію авіабази протягом 15 діб.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG