Спеціальні потреби

Євген Сверстюк: «Нас зібрала велика моральна криза»


Блаженніший Любомир Гузар
Блаженніший Любомир Гузар

«Мораль нації», її найкращі представники, зберуться разом, щоб показати українцям «праведну дорогу». Блаженніший Любомир Гузар, Іван Дзюба, Євген Сверстюк та інші планують перетворити ініціативу «Національний круглий стіл» на постійний дороговказ для тих, хто хоче щось змінити, але не знає як.

«Нас зібрала велика моральна криза. Гроші в гаманці, але щастя немає», пояснює письменник, колишній політв’язень Євген Сверстюк. На його думку, з дня незалежності в Україні нічого не змінилося – «ті самі люди, ті самі крісла, ті самі посади». Україна, за словами Євгена Сверстюка, схожа на людину, яка втратила дорогу.

«Ми хочемо поширити коло людей, які будуть активно намагатися вивести країну на інший шлях», - говорить кардинал Любомир Гузар.

За «Національним круглим столом» зберуться представники інтелігенції, активна молодь, щоб обговорити разом виклики сьогодення та визначити практичні завдання. Організатори хочуть, щоб така ініціатива стала постійною традицією, новим суспільним інститутом в країні. Також представники інтелігенції сподіваються, що такі форуми-круглі столи будуть організовуватися по всій країні.

«Це не буде чергова політична партія. Хочеться стати на п’єдестал та дивитися згори на все те, що відбувається, але так не вийде. Ми дивитимемося на все з точки зору моралі, порядності», - розказує про мету круглого столу доктор філософських наук Мирослав Попович.

Учасники майбутнього круглого столу не сподіваються на діалог із чинною владою. Проте переконані, що якщо зміни почнуться з кожного українця, тоді зміниться і вся країна. Для змін необхідні «будителі духу», - вважає Євген Сверстюк.

«Без будителів духу ми не прокинемося від того маразму, коли названим режимом «демократія» керують антидемократи», - зазначив Євген Сверстюк.

«Національний круглий стіл» – ініціатива групи «Першого грудня». Група була створена в 20-ту річницю референдуму, і до неї увійшли найяскравіші представники української інтелігенції. Група «Першого грудня» хоче домогтися встановлення в країні «нових правил гри», і у своїй декларації зазначає: «Україна нашої мрії досі не постала тому, що ми очікували її в подарунок. Натомість такого роду мрії стають реальністю лише з великої віри й поту нашого чола».

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG