Спеціальні потреби

Організатори Олімпіади у Лондоні назвали Україну регіоном Росії


Представники України звернулися до організаторів Олімпіади-2012 з вимогою виправити помилки, після того, як на офіційному сайті Олімпійських ігор українські міста були зазначені, як регіони Росії.

Помилки можна знайти, коли переглянути анкети російських спортсменів, які народилися в Україні. Деякі експерти пояснюють це тим, що в Олімпійському комітеті скористатися даними радянської давності про спортсменів і не врахували геополітичних змін за останні 20 років. Утім, інші припускають, що така помилки могла бути демонстрацією м’якої сили Москви, де й досі бачать Україну потенційним регіоном, а за одне й демонстрацією того, що в Європі знають про Україну.

Всього з 436-ти спортсменів, які представляють Росію, близько тридцяти народилися закордоном, згідно із сучасною географією, проте на сайті у графі – місце народження – значиться «регіон Росії». Наприклад, Львівська область та Луцьк, за версією авторів сайту Олімпіади-2012, знаходяться в Росії.

«Слово region явно зайве. Бездарна помилка навіть з точки зору англійської граматики. З’ясуємо, чия помилка і нехай виправляють», – написав на своїй Twitter-сторінці міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.
Я не схильний у цьому звинувачувати третю країну. Мабуть ідеться про непідготовленість, не хочеться говорити про неосвіченість, деяких людей з Британського Олімпійського комітету. Це відбувається на рівні чиновників низького рівня.
Володимир Огризко

Штаб олімпійської делегації України вже направив офіційне звернення в Організаційний комітет Ігор ХХХ Літньої Олімпіади з проханням терміново виправити помилки.

Колишній міністр закордонних справ Володимир Огризко у коментарі Голосу Америки сказав, що найкращою реакцією зі сторони України було б, якби українська сторона офіційно висловила протест Британському Олімпійському комітету і негайно забажала виправлення помилки та офіційного вибачення перед українською стороною.

«Я не схильний у цьому звинувачувати третю країну. Мабуть ідеться про непідготовленість, не хочеться говорити про неосвіченість, деяких людей з Британського Олімпійського комітету. Це відбувається на рівні чиновників низького рівня», – сказав Огризко. «Тут ідеться про нехлюйство. Робити з цього політичну проблему непотрібно, але й залишати також не можна».

Утім, деякі експерти вбачають у такій помилці те, як Росія демонструє свою м’яку силу та впливовість на країни колишнього радянського блоку. Вони вказують на інформаційну війну, яка ведеться проти України східним сусідом, але якщо раніше все було в межах країни, то зараз територія розширилася на Західну Європу.

«Відомо, що іде війна проти України на світовому рівні, так само, як і те що на сьогодні значна частина світової спільноти не розуміє відмінностей між Російською Федерацією та Україною», – сказав Голосу Америки директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін:
«Це результат того, що в Україні некваліфіковане керівництво. А з іншого боку – Москва потужно працює з інформацією. Вони завжди мали тісні стосунки з правлячими і культурними колами Великобританії».

Географічні помилки на сайті Олімпіади-2012 стосуються не лише України. У Грузії також висловили протест та направили звернення в Організаційний комітет Олімпіади з вимогою виправити помилки. Так, двох борців з грузинських автономій Південна Осетія та Абхазія організатори Олімпіади підписали, як народжених у Росії. Автономію цих двох регіонів Москва визнала після війни з Грузією у 2008 році, в той час, як більшість урядів не визнає самопроголошених територій.

У середу організатори Олімпіади вже вибачалися перед футболістками з Північної Кореї за те, що перед початком матчу на табло з’явився прапор Південної Кореї замість КНДР. Президент Міжнародного олімпійського комітету Жак Роґґе назвав інцидент «просто людською помилкою». «В цьому не було жодного політичного підтексту», – сказав він.

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG