Спеціальні потреби

Українські збірники вірять в "олімпійський націоналізм"


Спортсмени, які представлятимуть Україну на тридцятих Олімпійських іграх у Лондоні, вважають, що спорт може стати об’єднуючим фактором для українців, а також підвищить імідж країни в очах світової спільноти.


Це велика честь виступати на Олімпійських іграх, а для українських уболівальників – це об’єднавчий стимул, який підвищує патріотизм та піднімає імідж країни
Юрій Білоног
Літня Олімпіада стартує 27-го липня у Лондоні, збірну України проводжатимуть урочисто з феєрверками та концертами 21-го липня у Києві. Самі спортсмени розповіли Голосу Америки про те, що ставлять собі за мету виграш, адже саме кількість золотих медалей піднімає міжнародний імідж країни.

«Олімпійські ігри – це найпрестижніше змагання, де підкреслюється імідж країни», - сказав Голосу Америки легкоатлет, чемпіон світу зі штовхання ядра Юрій Білоног.

Попри те, що присутність на виступах представників своєї країни стала традицією для голів багатьох країн, офіційну делегацію від України на церемонії відкриття ігор у Лондоні очолить прем’єр-міністр Микола Азаров. Окрім нього до української делегації увійдуть міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник, а також голова Державної служби молоді та спорту Равіль Саффіулін.

Згідно повідомленню прес-служби адміністрації президента за увесь час участі збірної України в Олімпійських іграх президенти України не відвідували змагань. Утім, експерти не відкидають вірогідності, що головною причиною рішення українського президента не їхати до Лондона була відмова чиновників інших країн зустрічатися з Януковичем на знак протесту проти тиску на демократію в країні.

Олімпійський націоналізм

Спортсмени говорять, що саме спорт може об’єднати громадян однієї держави. Так, американці будуть вболівати за своїх спортсменів будь-якого етнічного походження: чи афроамериканців, чи то вихідців з Індії чи Китаю, а від українців, спортсмени очікують на підтримку незважаючи те яку частину країни вони представляють чи мову, якою говорять.

«Спорт дуже об’єднує людей, це відчувається вже в Олімпійському містечку на рівні спортсменів, коли ти за кожного спортсмена з України уболіваєш, як за себе. Ця хвиля об’єднаності та співпереживання передається й іншим, так люди відчувають себе частиною однієї країни», - сказала Голосу Америки Олімпійська чемпіонка Афін, член збірної України з кульової стрільби із пістолета Олена Костевич.

Хто на кому заробляє

Українські спортсмени серед своїх головних викликів при підготовці до Олімпіади називають нестачу необхідного обладнання та умов для тренувань, а також травми.

«Плаванням займається увесь світ, а у нас немає басейнів. Ми раніше коли готувалися, їздили в Америку, нас запитували чого ми туди їздимо, а нам соромно було зізнатися, що в нас немає потрібних басейнів», - сказала тренер чемпіонки світу по плаванню Яни Клочкової, Ніна Кожух. «Без грошей також нічого не зробиш. Легкоатлети можуть побігати в лісі, а без басейна – нічого не буде».

Говорячи про заробляння грошей на Олімпіаді, згадують нещодавній скандал у Сполучених Штатах щодо нової форми американської олімпійської збірної, коли громадськість висловила обурення тим, що одяг спортсменів було пошито не в Америці, а в Китаї. Тобто замість американської компанії легкої промисловості, заробила китайська. Спортсмени національної збірної говорять, що в Україні такої проблеми немає.

«Я думаю, що Американці можуть виробляти свою форму самі, а в Україні легка промисловість не так розвинута, як в Америці. Я це знаю точно, бо зараз пишу наукову роботу в Університеті легкої промисловості – знаю, яка ситуація в країні. Мені навіть складно обрати еталонне підприємство легкої промисловості щоб порівняти - всі знаходяться на одному рівні – нижче середнього», - сказала Костевич.

Натомість, коли 12 липня було урочисте представлення складу національної олімпійської збірної, було презентовано й форму спортсменів. Так само, як і 4 роки тому на Олімпіаду в Пекіні українських спортсменів одягала російська компанія BOSCO.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG