Спеціальні потреби

Єгипет, попри складне становище, братиме участь в Олімпіаді


Єгипет, після десятиліть військового режиму і тривалих революцій, досі переживає складний перехідний період. Втім, країна готується взяти участь у найбільшій спортивній події року – Олімпійських Іграх.

Більше того, деякі єгипетські спортсмени розраховують лише на золото. Однією з таких є атлетка з п’ятиборства Ая Медані, яка все своє життя мріяла про виступ на Олімпіаді. Двадцяти чотирьохрічна спортсменка щодня працює для досягнення найкращих результатів. На Олімпіаді Медані змагатиметься у п’яти видах спорту: плаванні, їзді верхи, фехтуванні, стрільбі та бігу:

«Коли я розповідаю, що змагатимусь у п’яти дисциплінах, всі дивуються питаючи, як я можу все це робити одночасно? Але у мене приклад моєї родини, яка завжди говорить, що коли ми чогось прагнемо, ми це просто робимо. Як би важко це не було», - каже Ая.

До всього цього, під час змагань вона носитиме хіджаб, будучи єдиною з тридцяти шести спортсменок, які братимуть участь у п’ятиборстві. Стародавні єгиптяни увіковічували своїх атлетів за їх спортивні успіхи. Однак, сучасним єгипетським атлетам не вдається підтримати стародавні традиції. Як правило, сьогодні їм дістаються лише лічені медалі у таких видах спорту, як вільна боротьба та важка атлетика. Голова єгипетської федерації з п’ятиборства Мохамед Tль Туні каже, що сподівається на позитивні зміни:

«Я дуже надіюся, що мої мрії стануть реальністю, і Ая таки здобуде медаль».

Медані – найкраща спортсменка з п’ятиборства в Африці, яка має всі шанси на медаль на цій Олімпіаді. У разі перемоги, вона стане першою єгиптянкою-медалісткою.

«Коли ми чогось прагнемо, ми це просто робимо. Як би важко це не було»
Ая Медані
Олімпійська атлетка з п’ятиборства
На шляху до Лондона Медані зіштовхнулася з кількома перешкодами. Перша – це травма спини. Друга – піст. Цьогорічна Олімпіада відбуватиметься під час священного для мусульман місяця Рамадану, під час якого вони, протягом дня, не можуть нічого їсти доки не сяде сонце. До всього цього, Міжнародна федерація з плавання ще й не дозволила Аї під час запливу вдягати, разом з плавальним костюмом, хіджаб, який закриває все тіло. Таке рішення Федерації суперечить релігії Медані втім, вона все ж вирішила брати участь у змаганнях. Її тренер наголошує, що купальний костюм – це річ, необхідна для участі у змаганнях, а не для відпочинку. Тож його використання є виправданим:

«Якщо б вона це робила для розваги, це було б неправильно. Але вона це робить заради спорту, і в цьому немає нічого поганого».

Втім, найбільшою перешкодою для Медані на її шляху до перемоги стали політичні чвари в Єгипті, які тривають ось уже півтора роки. Після того, як був повалений режим Госні Мубарака, молодим атлетам доводиться нелегко, говорить Ая:


«Десь через місяць після революції ми повинні були їхати у тренувальні табори, а потім на змагання. Відтак у Єгипті мав відбутися чемпіонат світу з п’ятиборства. Втім, його скасували. Десь два місяці ми взагалі нічого не робили, нікуди не їздили, були проблеми з фінансуванням, з перельотами, не можна було нікуди виїхати чи повернутись додому».

Попри всі ці складнощі, Медані вдалося виграти золото на минулорічному світовому чемпіонаті в Угорщині. Вона каже, секрет її успіху – зважений підхід до всього:

«Все треба робити поступово. Перед тим, як дістатися до десятої сходинки, я мушу пройти першу, другу та третю. Так що я рухаюсь крок за кроком».

Медані сподівається, що вперше, за всю історію сучасної державності, переходячи від військового режиму до демократії Єгипет все теж робитиме поступово і зважено.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG