Спеціальні потреби

Як проведення Олімпіади позначиться на економіці Великобританії?


Великобританія готується до проведення Олімпійських ігор. Їх організація є надзвичайно витратним проектом. Лише із держбюджету на Ігри виділили 16 мільярдів доларів. Бюджет самого лише організаційного комітету Олімпіади становить 3 мільярди.

«Чи будуть через 10 років згадувати Олімпіаду у Лондоні як щось надзвичайне? Якщо так станеться, то це переважить будь-що, що станеться в наступні місяці»
Адам Блейк
Олімпіада 2004-го року коштувала Греції 11 мільярдів євро – принесла 2. Португалія 8 років тому витратила на організацію чемпіонату Європи з футболу майже 5 мільярдів євро – заробила 500 мільйонів. В Україні, за словами президента Віктора Януковича, проведення в Україні Євро-2012 обійшлося держбюджету у 4,4 мільярди доларів. Скільки і хто заробить – невідомо.

Стадіони та спортивні арени Олімпійського парку у Лондоні вражають. Олімпіада обіцяє бути першокласним шоу. Але ж якою ціною. Колишній британській олімпійський чемпіон, член організаційного комітету лондонської олімпіади Джонатан Едвардс каже що витрачені кошти окупляться:

«Коли люди думають про ці цифри, то не зовсім уявляють, що та як витрачалось. 98% підрядників ігор – британські компанії. Тож фактично у час кризи в економіку країни потрапили мільярди фунтів».

За словами Едвардса, олімпійська інфраструктура у східному Лондоні ще довго приноситиме користь місту та країні. Втім, з цим твердженням не всі погоджуються. Джуліан Чейні – проти Олімпіади. Його будинок знесли, щоб звільнити місце для Олімпійського парку:

«Це все брехня. Уряд ще у 2002-му році підготував доповідь, яка попереджала, що ігри не принесуть прибутку. І все ж вони вирішили проводити Олімпіаду».

Правда, яка завжди, десь посередині, каже професор Адам Блейк зі школи туризму Університету Бурнмаус:

«У підсумку, проведення Олімпіади це добре. Є звісно негативні моменти. Багато про що ми просто не знаємо. Втім, по суті в економіку країни надійшли мільярди».

Він погоджується, що про майбутні прибутки від ігор не можна говорити із впевненістю:

«Чи будуть через 10 років згадувати Олімпіаду у Лондоні як щось надзвичайне? Якщо так станеться, то це переважить будь-що, що станеться в наступні місяці».

Колін Гранел з компанії Visa, яка є спонсором Ігор, впевнений, що причетність до Олімпіади високо цінується клієнтами:

«Коли вони бачать наш бренд на Олімпіаді поруч із олімпійськими кільцями, вони відчувають себе особливими, пишаються тим, що мають картку Visa і частіше її використовують. Це не пусті слова – на це вказують наші дослідження».

Не все так просто для міст, де проводяться Ігри. Багато з них після Олімпіади лишилися там, де були й до неї. До них не повалили туристи і не потекли інвестиції.
XS
SM
MD
LG