Спеціальні потреби

Розважальний спорт – ключ до здоров'я


Два фактори, які найбільше сприяють здоров’ю та довголіттю, кажуть вчені – це фізичні вправи та приємне спілкування. Про користь фізичних вправ відомо давно. Також велика кількість досліджень показала, що люди з великою кількістю друзів та знайомих менш страждають на застуди, хвороби серця, рак та депресію. А якщо спорт та спілкування об’єднати? Коли головною метою спортивної події стає не перемога, чи побиття рекорду, а саме процес взаємодії між її учасниками.

Команди згуртовані, боротьба – напружена. Це – чемпіонат з популярних у барах видів спорту. Саме так – тих, у які, як правило, грають з кухлем у руці – дартс, гупс, скібол та корнхоул. Гравці, переважно молодь, збираються щотижня в цьому барі в передмісті Вашингтона. Організатор змагань – Клуб розважального спорту.

Подібні клуби для людей будь-якого віку та фізичної підготовки існують по всій території США. Ці «спортивні секції для дорослих» проводять як жартівні, так і справжні спортивні змагання. Участь в подібних програмах не вимагає виняткових спортивних здібностей, дає можливість рухатися, весело провести час з друзями та завести нові знайомства. Ліза Мішеле – вихователька в дитячому садку. Це – її перший сезон участі у розважальних видах спорту.

«Розважальний спорт – це чудово. Знайомишся з новими людьми, можна трохи випити, пограти в прикольні ігри, відпочити», – каже Ліза.

Звичайно, можна зібратися пограти у футбол з друзями і самостійно. Але подібні клуби беруть на себе всі організаційні питання – від запрошення гравців до замовлення футболок і оренди приміщень.

«Як розпорядник, господар свята, я мушу переконатися, що усі отримують задоволення. І якщо хтось не почувається щасливим, я мушу зрозуміти чому. Якщо вони почуваються самотньо, їх треба представити іншій людині. Якщо проблема – напружені стосунки з іншим гравцем – треба допомогти залагодити конфлікт», – каже директор клубу Джек Фен.

Джек потрапив у світ розважального спорту випадково. Під час підготовки до іспиту з права друзі запросили його пограти в кікбол.

«Я записався до аматорської ліги з кікболу. Потім я став членом ради на добровільній основі, організатором програми. Таким чином я увійшов у світ розважального спорту і сформував свою організацію», – розповідає Джек.

Два роки тому Джек та його команда мали одного працівника на повну ставку та ще чотирьох – на неповний робочий день. Сьогодні Клуб має понад 20 працівників та майже вісім тисяч учасників, що змагаються в 20-ти видах спорту.

Джек каже, що після того, як занурився у розважальний спорт, він не може і уявити, що міг би робити щось інше:

«Мені завжди подобалося організовувати заходи, збирати людей разом та бути лідером. Ідея відповідальності мене завжди приваблювала. А найбільше, що мені в цій роботі подобається, – це бачити людей щасливими, захопленими, коли вони кажуть, як їм сподобалося і як вони раді, що знайшли нашу організацію».

І за умов економічної рецесії та безробіття розважальний спорт у США стає все більш популярним. Адже вільного часу в людей стає більше, потреба в нових знайомствах для пошуку роботи зростає, а, порівняно з будь-якими іншими розвагами, участь у спортивних лігах – дуже дешева. Участь у програмі, що триває два місяці, коштує від 25 до 65 доларів.
  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG