Спеціальні потреби

В Україну прилетіли лікарі з Канади і Німеччини, які обстежать Тимошенко


В Україну прилетіли лікарі з Канади і Німеччини, які обстежать Тимошенко
В Україну прилетіли лікарі з Канади і Німеччини, які обстежать Тимошенко

В Україну таки прибули закордонні лікарі, які мають обстежити Юлію Тимошенко. Приїзд фахівців з Німеччини та Канади підтвердила у понеділок Генеральна прокуратура. Як сказано у повідомленні прес-служби відомства, спільна міжнародна медгрупа, до складу якої увійдуть також українські медики, проведе «незалежне обстеження, діагностування та, у разі необхідності, лікування Ю.Тимошенко».

Коли саме це відбудеться, наразі достеменно не відомо. Весь робочий день у понеділок закордонні лікарі присвятили нараді з представниками Генпрокуратури, Державної пенітенціарної служби та Міністерства охорони здоров’я України. Медикам з Канади та Німеччини до пізнього вечора роз’яснювали статус Тимошенко, умови її утримання та нормативні акти щодо організації роботи медкомісії.

Як випливає з повідомлення ГПУ, після наради лікарі мають вирушити до Харкова, до Качанівської виправної колонії, де утримується екс-прем’єр. Раніше планувалося, що делегація прибуде до Тимошенко увечері в понеділок або вранці у вівторок.

Склад спільної комісії також поки що не повідомляється. Різні джерела називають різну кількість у ній іноземців: від трьох до шести. Водночас інтригою залишається кількість українських медиків, яких делегує до комісії МОЗ. Як заявив захисник екс-прем’єрки Сергій Власенко, пенітенціарна служба категорично наполягає на спільній комісії та на паритетній участі медиків з України. Власенко не виключив можливість провокацій при організації обстеження опозиціонерки.

А тим часом Тимошенко вже почала підводитися з ліжка і трохи ходить по камері. Про це повідомили представники українського омбудсмена Ніни Карпачової, які у понеділок, напередодні прибуття міжнародної комісії, перевідали ув'язнену. Посланці Карпачової розповіли, нібито Тимошенко почувається добре і її наразі турбують лише дві речі: постійне світло у камері та цілодобове відеоспостереження.

Коментуючи інформацію про певне покращення стану здоров'я Тимошенко, у Партії регіонів прямо пов'язали це з візитом закордонних лікарів, які невдовзі мають її оглянути. Про те, що екс-прем'єрка симулювала нездужання, заявив депутат-регіонал Вадим Колесніченко, слова якого партія влади цитує на своєму сайті. «Не здивуюся, якщо іноземні лікарі побачать, як ВІП-ув'язнена грає у футбол», – сказав Колесніченко. Її хворобу він назвав «запаленням хитрощів».

У понеділок стало також відомо, що екс-прем'єрка оскаржила рішення Харківського суду, який обмежив її в часові ознайомлення зі справою ЄЕСУ. Про подання скарги повідомив захисник Сергій Власенко. Він нагадав, що рішення ухвалювалося за відсутності адвокатів, яких занадто пізно сповістили про судове засідання.

Як повідомлялося, рішення обмежити підсудну в часі ознайомлення зі справою Київський суд Харкова ухвалив 9 лютого. Судді вирішили, що екс-прем'єрка зволікає з ознайомленням, і зобов'язали її вивчити 71 том справи до 28 березня.

XS
SM
MD
LG