Спеціальні потреби

Луценко: «Мене свідомо доводять до інвалідності»


Юрію Луценку не дають ліків, призначених медкомісією. Про це колишній міністр внутрішніх справ, а нині в’язень Менської колонії заявив під час засідання Апеляційного суду Києва у четвер.

«Заявляю вам свій протест проти блокування надання мені медичної допомоги. Так, після проведення 8 листопада 2012 року чергової медкомісії я так і не отримав протягом 20 днів жодної (!) пігулки з прописаних мені фахівцями МОЗ медпрепаратів. Це свідчить про свідоме доведення мене до інвалідності», – мовиться в рукописній заяві Луценка на ім’я начальника Менської колонії, текст якої цитує сайт партії «Народна самооборона».

Луценка фактично катують. Про це сказав лідер Об'єднаної опозиції Арсеній Яценюк, який впродовж години спілкувався у суді з екс-міністром.

«Протягом останніх 20 днів ті медичні препарати, які необхідні для його життя, йому, на превеликий жаль, не дають... Вони практично розпочали тортури по відношенню до Юрія Луценка», – сказав Яценюк журналістам. Як він додав, медчастину колонії навмисно не фінансують, а придбати ліки за власний кошт Луценку також не дозволяють.

Адвокати екс-міністра вже підготували скаргу до Європейського суду з прав людини. Про це повідомив журналістам захисник Ігор Фомін. Як він сказав, ненадання медичної допомоги є порушенням Конвенції про захист прав людини.

А тим часом тюремники звинувачення відкинули. Як запевняють у Державній пенітенціарній службі, усі приписані ліки в’язень отримує регулярно.

«Рекомендоване медикаментозне лікування він отримує систематично, про що свідчать листки призначення та підписи на них самого Луценка про отримання медпрепаратів», – мовиться у повідомленні прес-служби ДПтС, поширеному у четвер.

З’ясувати, чи й справді Луценка позбавили ліків, пообіцяла омбудсмен Валерія Лутковська. Як вона запевнила журналістів, вона сама або хтось із її помічників найближчим часом перевідає в’язня.

«Дізнаємось, у чому справа, у зв’язку із чим ті рекомендації, які були надані цивільними лікарями, які разом з нами приїжджали до Менської колонії, не виконувались – якщо вони не виконувались насправді», – сказала Лутковська.
«Протягом останніх 20 днів ті медичні препарати, які необхідні для його життя, йому, на превеликий жаль, не дають... Вони практично розпочали тортури по відношенню до Юрія Луценка».
Арсеній Яценюк

Цей четвер в’язень Менської колонії провів у Києві в Апеляційному суді. Ішлося про юридичну формальність: Луценку зачитали повний текст вердикту, ухваленого минулого тижня Апеляційним судом. Його зміст уже відомий: Луценку відмовили в апеляції і підтвердили вирок у справі про незаконне стеження.

Єдина інтрига стосувалася «окремої думки», висловленої одним із суддів. Хто цей суддя і чому він не згоден з вердиктом, саме й сподівалися почути Луценко і його захисники. Утім, зачитувати думку незгодного, як і називати його ім'я суд не схотів. Як заявили прокурори, є такий закон, що «окрема думка» не оголошується, а мовчки додається до матеріалів справи, – там, мовляв, адвокати і можуть з нею ознайомитись.

Так чи інакше, в апеляційному процесі поставлено крапку, і захист переходить до касації. Захисники Луценка вже заявили, що подадуть касаційну скаргу на вердикт Апеляційного суду. А після касації (якою завершаться усі судові інстанції в Україні) відкривається пряма дорога до Європейського суду з прав людини. Саме Європейський суд, як сподівається захист Луценка, зрештою розставить усі крапки над «і».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG