Спеціальні потреби

Юрія Луценка відправили до колонії


Колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко прибув до колонії в Чернігівській області, де відбуватиме покарання за вироком у справі про перевищення службових повноважень під час прийому на роботу водія. За цим звинуваченням екс-урядовця засудили до чотирьох років позбавлення волі. Державна пенітенціарна служба України повідомила, що зранку засудженого етапом вивезли з Лук’янівського СІЗО та направлено до Менської виправної колонії №91 Чернігівської області. Цей заклад називають єдиним в країні, де відбувають кримінальні покарання у вигляді позбавлення волі колишні працівники суду і правоохоронних органів.

В ДПСУ повідомляють, що нарікань на умови етапування у засудженого не було, про що він власноручно написав заяву. «Претензій до адміністрації СІЗО, медчастини та персоналу не маю. В ході виїзду до місця відбування покарання порушень не вбачаю», – цитує слова Луценка відомство.

Водночас в партії Народна самооборона ставлять під сумнів доцільність етапування свого соратника до колонії. Мовляв, вирок екс-міністру оскаржується, і влада просто захотіла усунути опозиційного політика подалі від столиці. «Який смисл його сьогодні етапувати, якщо ще буде розглядатись апеляційна скарга у суді, куди його будуть зобов’язані доставити? Щоб знову його через кілька тижнів етапувати? Це все державні кошти. Думаю, тут мотив такий, щоб більше дошкулити йому, більше принизити, морально натиснути. Це цілком вписується у ненормальне поводження з ним, як із засудженим. Це буде використане захистом при подачі скарги у Європейський суд з прав людини щодо нелюдського поводження з Юрієм Луценком», – цитує адвоката засудженого Олексія Баганця партійний сайт.
Йому треба надавати медичну допомогу, що не робиться. Не думаю, що в умовах колонії можуть надати допомогу, якої потребує Луценко. Його потрібно поміщати у спеціалізований гастроентерологічний стаціонар – такий був висновок і рекомендації лікарів МОЗу.
Олексій Баганець

Він також не виключає, що в колонії проти Луценка будуть здійснюватися провокації. Адвокат також наголошує на відсутності в Менській колонії необхідних умов для надання екс-міністру необхідної медичної допомоги. «Йому треба надавати медичну допомогу, що не робиться. Не думаю, що в умовах колонії можуть надати допомогу, якої потребує Луценко. Його потрібно поміщати у спеціалізований гастроентерологічний стаціонар – такий був висновок і рекомендації лікарів МОЗу», – заявив Баганець.

Напередодні захист Луценка також заявив, що оскаржуватиме в суді конфіскацію майна політика, яке планує забрати виконавча служба. Правники наполягають, що більшість з описаного в помешканні екс-міністра майна придбане ним у шлюбі і значить належить і всім членам родини. Відтак, вважають адвокати, конфіскація буде неправомірною.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG