Спеціальні потреби

Тимошенко і Луценка позбавлять права на амністію


На амністію не можуть розраховувати засуджені до пожиттєвого ув’язнення, двічі судимі за скоєння особливо тяжких злочинів, терористи, бандити, насильники, викрадачі людей, захоплювачі заложників, а також Юлія Тимошенко і Юрій Луценко.

Це випливає із урядового законопроекту «Про амністію в 2012 році», щойно внесеного на розгляд Верховної ради. У проекті закону про цьогорічну амністію уряд запропонував нововведення: заборонити амністію особам, засудженим за перевищення влади та службових повноважень (ст. 365 КК), а також за розтрату майна шляхом зловживання службовим становищем (ст. 191 КК). За першою статтею відбуває покарання екс-прем‘єр міністр Юлія Тимошенко, за другою – екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко.

Якщо урядовий проект дістане схвалення парламенту, на волю цього року достроково вийде 1,5 тисячі ув’язнених. Як сказано у документі, це будуть засуджені, які вчинили злочини незначної тяжкості, не становлять особливої небезпеки для суспільства і є найбільш соціально незахищеними. Урядовий законопроект не пояснює, з чим пов’язана пропозиція доповнити перелік осіб, що не можуть претендувати на амністію, засудженими за перевищення влади.
Яценюк вніс законопроект, який дозволить звільнити політв’язнів і поновити їхнє право на участь у виборах.
Сайт партії «Фронт змін»

Увечері в середу стало відомо також про альтернативний законопроект про амністію-2012. Його зареєстрував у парламенті один з лідерів Об’єднаної опозиції Арсеній Яценюк. На противагу урядовому, законопроект Яценюка передбачає поширення цьогорічної амністії на засуджених екс-урядовців. Як зазначається на сайті партії «Фронт змін», «Яценюк вніс законопроект, який дозволить звільнити політв’язнів і поновити їхнє право на участь у виборах».

Як мовиться на сайті, «Проект закону передбачає оголошення амністії засудженим за статтями Кримінального кодексу, що допускають двояке тлумачення і застосування. Зокрема, йдеться про статтю 365 ККУ, яка, згідно з резолюцією ПАРЄ, є занадто широкою в застосуванні й, по суті, дозволяє криміналізацію звичайних політичних рішень. Як наслідок, це призводить до незаконного та необґрунтованого кримінального переслідування опозиційних політичних діячів з боку судових та правоохоронних органів».

Як вважає Яценюк, його законопроект про амністію-2012 «поставить крапку в питанні політичних переслідувань».
Мене дуже часто європейські політики запитують, чи є у Януковича можливість вирішити це питання, зберігши обличчя. Я кажу так, у нього мільйон таких можливостей, але він не хоче їх реалізовувати. Він настільки боїться Тимошенко, він не хоче її випускати.
Сергій Власенко, захисник Тимошенко

Свій законопроект про амністію опозиціонер ініціює повторно. У березні цього року документ «Про амністію в 2012 році» авторства Арсенія Яценюка вже був зареєстрований Верховною радою, але так і не був включений до порядку денного парламенту.

А тим часом влада анонсує нові тяжкі злочини, нібито скоєні Юлією Тимошенко. Екс-прем’єрка винна у вбивстві чотирьох людей. Таку заяву зробив заступник генпрокурора Ренат Кузьмін у відкритому листі до Конгресу США. Як він запевнив, ГПУ має докази причетності опозиціонерки до чотирьох убивств, і ці докази українська Феміда готова надати американській стороні. Свій лист Кузьмін пояснив бажанням відкрити очі конгресменам на Тимошенко. Мовляв, вони керувалися емоціями замість фактами, коли ухвалювали резолюцію з вимогою звільнення екс-прем'єрки.

Захисник Тимошенко Сергій Власенко відмовився коментувати ці нові звинувачення. Як він сказав журналістам у Харкові, подібні листи «не коментуються в нормальному суспільстві».

Власенко також заявив, що Тимошенко не збирається просити президента про помилування, оскільки вона не скоювала ніяких злочинів. Однак президент, за його словами, міг би сам помилувати Тимошенко, якби цього хотів.

«Мене дуже часто європейські політики запитують, чи є у Януковича можливість вирішити це питання, зберігши обличчя. Я кажу так, у нього мільйон таких можливостей, але він не хоче їх реалізовувати. Він настільки боїться Тимошенко, він не хоче її випускати», – сказав Власенко, слова якого цитує Радіо Свобода.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG