Спеціальні потреби

Витікання нафти в Мексиканській затоці триває


Пошкоджена на дні Мексиканської затоки нафтова свердловина продовжує випускати нафту. Завдяки захисному ковпаку перехоплюється приблизно половина витікаючої нафти, і місцеве населення продовжує висловлювати своє обурення на адресу нафтокомпанії British Petroleum. На зустріч з місцевими громадами прибув віце-президент British Petroleum Боб Фраяр. Присутні наголосили, що від компанії вони прагнуть не слів, а дій. Наприклад, мер Орандж-Біч, штат Алабама, Тоні Кеннон заявив: «Мене не обходить, у скільки це обідеться British Petroleum, я вимагаю ресурсів для подолання будь-якої ситуації. Розчищенням цього безладу вони не роблять нам ласки - це їх обов’язок».

В найбільш ураженому катастрофою штаті – Луїзіані – мешканці розлючені кількістю нафти, що потрапляє на берег. Втім вони виступають за продовження узбережного буріння. Луїзіанський рибалка Дейв Йохім розповів: «Цим Луїзіана виживає – рибальством, дарами моря, і тут багато хто працює на нафтодобувництві, тож якщо вони втратять роботу – то й ми її втратимо».

Вздовж узбережжя Луїзіани тривають і операції по відмиванню птахів від нафти. Нафта на них настільки густа, що рятівники перед застосуванням миючих засобів змушені спочатку використовувати олію. Про стан речей сказав Джей Голкомб з

міжнародного центру рятування і дослідження птахів: «Ситуація гірше не буває. Нафта вкриває птахів так щільно, що вони навіть рухатись не здатні...»

Після миття птахи проведуть в центрі тиждень, після чого їх буде випущено на волю – в сподіванні, що вони знайдуть безпечніші місця. Однією з головних проблем є те, що на кожного врятованого птаха припадає близько 10, до яких допомога так ніколи і не дійде.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG