Спеціальні потреби

Висока оцінка президентських виборів в Україні з боку міжнародних спостерігачів


Петро Порошенко і Мадлен Олбрайт
Петро Порошенко і Мадлен Олбрайт
Усі міжнародні місії спостерігачів визнали вибори президента України прозорими і демократичними. Значних порушень не зафіксували як під час виборчої кампанії, так і в день голосування. Експерти відзначають надзвичайно велику активність громадян на виборчих дільницях. Попри неможливість провести голосування на дільницях у двох областях, легітимність нового глави держави не викликає сумнівів.

Вибори президента в Україні відповідали усім міжнародним нормам і результат голосування не викликає жодних сумнівів. Спостерігачі з Європи та Сполучених Штатів привітали владу з організацією зразкового голосування.

Говорить президент Міжнародного республіканського інституту (США) Марк Ґрін:

«Міжнародний республіканський інститут мав спостерігачів на більш ніж ста дільницях, зокрема в Харкові та Одесі. Ми побачили лише незначні недоліки в організації виборів. Ці недоліки не могли вплинути на результат голосування або поставити під сумнів його легітимність».

Із цими висновками погоджуються в Національному демократичному інституті, який також мав сотні спостерігачів на українських виборах. Тут вражені тим, як багато громадян прийшли на дільниці і відстояли в чергах, щоб проголосувати. Волевиявлення називають віхою подією в сучасній українській історії. Мовляв, громадяни показали світові свою відданість ідеалам демократії, єдності та суверенітету країни.

Такої ж думки голова спостережної місії НДІ (США) Мадлен Олбрайт:

«З 1986 року наша організація спостерігала за виборами в майже 60 країнах. За весь цей час ми рідко чули настільки позитивні відгуки від наших спостерігачів та самих учасників. Демократично проведені вибори можуть стати підґрунтям для відновлення довіри до органів влади в Україні. Завдання наступного президента та політичних лідерів – забезпечити прозоре урядування в інтересах громадян усіх регіонів країни».

Вибори віддзеркалюють волевиявлення України, попри те що в контрольованих сепаратистами регіонах відкрилися не всі дільниці, вважають спостерігачі з Європи.

Спеціальний координатор місії ОБСЄ (Португалія) Жуау Суаріш сказав:

«Звичайно, на голосуванні в Донецькій і Луганській областях були проблеми. Але зауважте, що активність виборців у решті країни була просто надзвичайна. Я б хотів щоб на виборах в Європі стільки громадян брали участь у голосуванні. Це дає пану Порошенку (якщо його визнають обраним) додаткову легітимність.

Всі кандидати отримали рівні права для агітації, зафіксовані спостерігачами порушення були несистемними і їхня кількість не йде ні в яке порівняння із попередніми виборчими кампаніями».

Голова місії Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами ENEMO Пітер Новотни, заявив:

«Десь дільниці відкрилися невчасно, часом люди голосували поза кабінками. Але такі випадки були одиничними. Випадків підкупу виборців, або вкидання бюлетенів які траплялися на минулих парламентських виборах, ми не побачили».

Спостерігачі закликали Росію, яка не надсилала на українські вибори своїх спостерігачів, визнати результати голосування.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG