Спеціальні потреби

Обама обговорив з європейськими лідерами ситуацію в Україні


Obama - European leaders
Obama - European leaders

У середу відбулася відеоконференція за участю президента США Барака Обами, прем'єр-міністра Великобританії Дейвіда Камерона, президента Франції Франсуа Олланда, канцлера Німеччини Анґели Меркель, прем'єр-міністра Італії Маттео Ренці і голови Європейської ради Дональда Туска. У ході бесіди обговорювалося становище в Україні. За підсумками відеоконференції Білий дім оприлюднив наступну заяву:

«Сьогодні президент Обама обговорив ситуацію в Україні з керівниками Франції, Німеччини, Італії, Великої Британії, а також з головою Європейської ради Дональдом Туском. Учасники наради ще раз заявили про намір добиватися мирного врегулювання конфлікту на сході України, як це передбачено планом мирного врегулювання ситуації в Україні, узгодженим 12 лютого в Мінську і Мінськими домовленостями, підписаними у вересні 2014 року. Вони засудили наступ підтримуваних Росією сепаратистів на Дебальцеве, що почалося відразу ж після узгодження цього плану від 12 лютого в порушенні досягнутих домовленостей.

Учасники наради закликали всі сторони припинити всі бойові дії і почати співпрацювати з ОБСЄ, з тим, щоб спостерігачі могли упевнитися в тому, що із зони бойових дій виведені всі важкі озброєння і завершений обмін полоненими. Вони знову заявили про свою підтримку ОБСЄ і про те, що спостерігачам з цієї організації необхідно мати повний і безперешкодний доступ до всієї зони конфлікту, та обговорили варіанти підвищення ефективності наглядової діяльності ОБСЄ.

Лідери висловили надію на успішне і повне виконання мінських угод і прийняли рішення про те, що ослаблення діючих санкцій можливе лише за умови повного і неухильного дотримання умов цих угод. Вони також підтвердили свій намір негайно і злагоджено вжити додаткових заходів характеру санкції у випадку, якщо будуть допущені серйозні порушення, або підтримувані Росією сепаратисти спробують захопити нові території.

Лідери схвалили прийняття українським парламентом пакету великомасштабних реформ і знову заявили про свою рішучість співпрацювати з міжнародними партнерами в процесі надання Україні фінансової допомоги, необхідної для стабілізації економіки.

Вони також обговорили триваючі бойові дії в Лівії та терористичну загрозу з боку ІДІЛ і прийняли рішення про необхідність продовжувати консультації з метою обговорення методів нейтралізації цієї загрози та надання сприяння політичному врегулюванню конфлікту.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG