Спеціальні потреби

Лідери «нормандської четвірки» обговорили роль ОБСЄ


Лідери Німеччини, Франції та Росії підтримали пропозицію України звернутися до ОБСЄ з проханням про сприяння в реалізації угоди про припинення вогню в Східній Україні.

Про це було оголошено після чотиристоронніх телефонних переговорів.

Президент України Петро Порошенко, канцлер Німеччини Анґела Меркель, президент Франції Франсуа Олланд і президент Росії Володимир Путін провели телефонні переговори, в ході яких вони вітали прогрес у реалізації режиму припинення вогню.

За словами представника уряду Німеччини Штеффена Зайберта, вони також висловилися за термінове проведення обміну полоненими в регіоні конфлікту і поставки гуманітарної допомоги.

«Сторони погодилися, що необхідно провести негайний обмін полоненими і здійснити доставку гуманітарної допомоги через Міжнародний Червоний Хрест», - йдеться в заяві Зайберта.

«Як тільки ці умови будуть виконані, робоча група, створена в Мінську, має продовжити роботу, відстежуючи виконання подальших кроків угоди, таких як підготовка місцевих виборів в Луганській та Донецькій областях», - додав він.

За словами Зайберта, лідери чотирьох країн відзначили «прогрес у справі припинення вогню і відведення важких озброєнь». Він сказав, що учасники переговорів погодилися, що ОБСЄ повинна відігравати ще більшу роль в якості спостерігачів за виконанням угоди про припинення вогню і відведення озброєнь.

Адміністрація Олланда оприлюднила заяву, в якій повідомила, що сторони обговорили реалізацію Мінських угод від 12 лютого. «Був відзначений досягнутий прогрес, але ситуація потребує поліпшення», - йдеться в заяві.

Звільнення полонених і розподіл гуманітарної допомоги повинні проходити за сприяння Червоного Хреста. Представники МЗС чотирьох країн зустрінуться в п'ятницю для обговорення організації моніторингу виконання Мінських угод, - йдеться в заяві.

XS
SM
MD
LG