Спеціальні потреби

Обама проти відновлення «холодної війни» на тлі подій в Україні


Президент Обама розмовляє з представниками ЗМІ про ситуацію в Україні
Президент Обама розмовляє з представниками ЗМІ про ситуацію в Україні
Президент США Барак Обама застеріг від відродження суперництва між Заходом і Росією в дусі «холодної війни» у зв’язку з подіями в Україні, запевнивши, що його адміністрація не збирається перетворювати конфлікт в цій країні в подобу «шаховій партії» між суперницькими наддержавами.

Водночас Обама закликав до формування в Україні уряду національної єдності, який має довести роздерту насильством країну до нових виборів.

«Ми в США не розглядаємо цю ситуацію як якусь шахову партію часів «холодної війни», в яку ми граємо з Росією», – заявив Обама на прес-конференції в мексиканському місті Толука після закінчення саміту північноамериканських лідерів.

Президент негативно відповів на питання, чи кризи в Україні та Сирії є відображенням складнощів у відносинах США та Росії:

«Наша мета полягає в тому, щоб український народ міг самостійно визначати своє майбутнє, і щоб сирійський народ міг приймати рішення в умовах, коли на них не падають бомби, а жінок і дітей не вбивають», – додав він.

Обама з обережністю відреагував на угоду про перемир’я, досягнуту між урядом України і демонстрантами, заявивши, що вона, «можливо, збережеться», але в кінцевому рахунку Україна повинна рухатися до формування уряду національної єдності і проведення чесних і вільних виборів.

Президент США засудив спалах насильства в Києві, в результаті якого було вбито 26 чоловік. У середу уряд і демонстранти оголосили перемир’я:

«Зараз я сподіваюся, що перемир’я, можливо, збережеться, але зрештою уряд несе відповідальність за забезпечення переходу до якогось уряду єдності, нехай навіть тимчасовового, який дозволить провести вільні і чесні вибори, щоб воля українського народу була належним чином виражена, без того хаосу, який ми бачимо на вулицях», – заявив Обама.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG