Спеціальні потреби

Обама: Питання про надання Україні летальної зброї вивчається, рішення не прийнято


Обама : Ми можемо примусити Росію розплачуватись
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:07 0:00

Обама : Ми можемо примусити Росію розплачуватись

Таку заяву президент Барак Обама зробив на спільній прес-конференції з канцлером Німеччини Анґелою Меркель у Вашингтоні

У понеділок 9 лютого президент Барак Обама привітав у Білому домі канцлера німеччини Анґелу Меркель. У ході спільної прес-конференції, президент Обама підкреслив, що Німеччина - один з надійніших союзників США. Він сказав, що під час бесіди обговорювалися питання економічного зростання, боротьби з кліматичними змінами та глобальної безпеки.

Обама зазначив, що центральними на порядку денному переговорів стали дві проблеми - російська агресія проти України та «Ісламська держава».

«Ми продовжуємо виступати за дипломатичне вирішення проблеми», - підкреслив президент у зв'язку з українською кризою. Обама заявив, що США і їх партнери продовжать надавати Україні фінансову допомогу і здійснювати тиск на Росію, до тих пір, поки Москва повністю не виконає взятих на себе зобов'язань.

Президент Обама заявив, що США і Німеччина націлені на знищення «Ісламської держави».

Меркель: Якщо дипломатія провалиться, США та ЄС обговорять наступні кроки
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Анґела Меркель, кажучи про кризу в Україні, підкреслила, що Німеччина і США виступають за територіальну цілісність України, і що Росія двічі порушила цей принцип - в Криму та на Донбасі.

Анґела Меркель також підкреслила, що пошуки дипломатичного вирішення кризи в Україні продовжуватимуться.

Відповідаючи на запитання про можливі постачання Україні летальних озброєнь і про довгострокові перспективи мирного процесу, Обама сказав, що міжнародне співтовариство карає Росію за порушення суверенітету і територіальної цілісності України. За словами Обами, якщо ціна, яку змушена буде заплатити Росія, буде досить висока, то Путін змінить свою політику в Україні. Якщо нинішніх санкцій виявиться недостатньо, вони будуть посилені.

Обама зазначив, що поставки летальних озброєнь Україна - один з обговорюваних варіантів: «На випадок, якщо дипломатичні зусилля не принесуть успіху, я попросив мою команду перевірити, які кошти ми можемо застосувати, щоб змінити розрахунки пана Путіна. Можливість (надання Україні) летального оборонного зброї - це один з варіантів, які розглядаються. Але я ще не прийняв цього рішення».

Обама нагадав, що Україна повинна продовжити проведення економічних реформ. Президент підкреслив, що одна з найбільш важливих речей, яку США та їхні союзники можуть зробити для України - надати допомогу українській економіці.

Анґела Меркель зазначила, що разом з президентом Франції вона зробила ще одну спробу знайти дипломатичне вирішення проблеми і домогтися припинення вогню в Україні. За словами Меркель, вона не впевнена в успіху цієї ініціативи. Канцлер вважає, що Росія відчуває дію міжнародних санкцій. Вона підкреслила, що в цьому і в багатьох інших питаннях США і Європа єдині.

Обама нагадав, що США і НАТО підтримують українські збройні сили. І що їх мета - не забезпечити проведення Україною наступальних операцій, але допомогти їй захистити себе. За словами Обами, немає специфічного моменту, коли США можуть погодитися на поставки Україні летальних озброєнь - рішення буде ґрунтуватися на аналізі ситуації, яке постійно проводиться. Він сказав: «Ми не зацікавлені у поразці Росії, ми зацікавлені в сильній і процвітаючій Росії, яка була б нашим партнером. На жаль, Росія прийняла рішення, які стратегічно погані для неї, для Європи, і для всього світу».

Анґела Меркель підкреслила: «Ми будемо прагнути знайти дипломатичне вирішення конфлікту в Україні - стільки, скільки буде необхідно. Подивіться, скільки людей намагалися вирішити конфлікт на Близькому Сході. Я не можу гарантувати успіху переговорів, але ми повинні прагнути (до нього).

Завершуючи прес-конференцію, президент Обама заявив: «Український народ може бути впевнений у тому, що США і Європа не залишаться осторонь від цього конфлікту».

XS
SM
MD
LG