Спеціальні потреби

Порошенко, Меркель, Олланд і Путін проведуть нові мирні переговори


Анґела Меркель, Петро Порошенко та Франсуа Олланд
Анґела Меркель, Петро Порошенко та Франсуа Олланд

Державні керівники України, Німеччини, Франції та Росії обговорили в неділю по телефону мирний план Меркель-Олланда з досягнення мирного врегулювання конфлікту в східній Україні. Петро Порошенко, Анґела Меркель, Франсуа Олланд і Володимир Путін домовилися про зустріч у середу, 11 лютого, в Мінську, щоб продовжити роботу над вирішенням кризи в Україні, повідомив речник німецького уряду.

План засновується на вересневій угоді про припинення вогню, досягненій у Мінську, однак з чіткішими часовими рамками, сказав високопоставлений представник Державного департаменту США.

За словами Олланда, цей план – «один з останніх шансів» припинити воєнні дії в Україні. Невідомо, чи матиме він успіх, сказала Меркель.

На конференції з питань безпеки в Мюнхені в неділю міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр сказав, що сторони переговорів щодо німецько-французького плану «далекі від знаходження політичного рішення» конфлікту в Україні після кількох днів «напружених» дебатів.

«Для нас, європейців, цей конфлікт і далі означає, що сталу стабільність можна досягти лише разом з Росією, а не всупереч їй, однак це не може усвідомлювати лише одна зі сторін. Москва теж має зрозуміти, що гарне майбутнє чекає Росією лише з Європою, разом з Європою і не проти Європи», – сказав Штайнмаєр.

Перебуваючи в Мюнхені, державний секретар США Джон Керрі прокоментував повідомлення про розкол між США та Європою з приводу надання зброї Україні. Він заперечив існування такого розколу і сказав, що всі погоджуються, що конфлікт в Україні закінчиться дипломатичними засобами, а не завдяки військовій силі.

«Дозвольте мені всіх запевнити, що розділення немає, розколу немає. Я весь час чую, як дехто намагається його створити. Ми об’єднані, ми працюємо разом, ми всі згодні, що цей конфлікт не закінчиться завдяки використанню військової сили, ми об’єднані в наших дипломатичних зусиллях», – сказав Керрі.

«Однак що довше це триватиме, що більше можливостей для компромісу буде проігноровано, то більше ми будемо змушені піднімати ціну для Росії та її маріонеток», – сказав він.

«Достатньо сказати, що нині Росія намагається докорінно змінити ландшафт безпеки у Східній і Центральній Європі, спершу незаконно окупувавши Крим, а тепер своїми безсоромними, неприхованими, безсумнівними спробами розхитати східну Україну», – сказав Керрі.

Він також сказав, що США допоможуть Україні зрозуміти: воєнного рішення конфлікту не існує.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG