Спеціальні потреби

Україна: Новий раунд телефонної дипломатії


нґела Меркель і Барак Обама
нґела Меркель і Барак Обама

Обама і Меркель попередили Росію про можливі санкції у зв'язку з її діями в Україні; Байден розмовляв з Порошенком.

Президент США Барак Обама і канцлер Німеччини Анґела Меркель попередили Росію, що якщо вона не вдасться до необхідних кроків щодо деескалації кризи в Україні, то проти неї можуть бути запроваджені нові, більш жорсткі економічні санкції.

Лідери двох країн у вівторок провели телефонну розмову в рамках нового раунду телефонної дипломатії, спрямованої на врегулювання української кризи при збереженні суверенітету України.

«Президент і канцлер підтвердили свою віждданість спільній роботі з іншими союзниками, щоб бути впевненими, що Європа і США будуть і надалі тісно координувати свої зусилля, з тим щоб Росія заплатили відповідну ціну, якщо це буде визнано необхідним, а також задля продовження підтримки довгострокової стабільності та процвітання України», - йдеться в заяві Білого дому, оприлюдненій за підсумками телефонної розмови.

На думку Обами і Меркель, Росія повинна підтримати двостороннє припинення вогню між українською армією і сепаратистами, «дорожню карту» для переговорів у рамках контактної групи за посередництва ОБСЄ і створення механізму моніторингу ситуації на російсько-українському кордоні спостерігачами ОБСЄ.

Москва також має закликати сепаратистів звільнити всіх утримуваних заручників і зупинити потоки важкої зброї, обладнання та бійців з Росії сепаратистам, що діють на сході України, - заявили лідери США та Німеччини.

«Лідери прийшли до єдиної думки, що на сьогоднішній день ні США, ні Німеччина не бачать, щоб Росія виконала покладених на неї зобов’язань», - повідомив Білий дім.

Білий дім довгий час вважав за краще, щоб санкції проти Росії вводилися узгоджено з ЄС для максимального ефекту.

Але європейські країни не виявляють великого ентузіазму з приводу введення жорстких санкцій через побоювання збитку їх економікам, і затримка з втіленням у життя раніше висловлених застережень на адресу Москви викликала жорсткі питання про щирість погроз Обами на адресу президента Росії Володимира Путіна.

Тим часом віце-президент США Джозеф Байден заявив українському лідеру Петру Порошенку, що США і Європа обговорюють можливість введення нових санкцій проти Росії у зв'язку з продовженням ескалації конфлікту на Україні.

Байден і президент України також провели телефонну розмову у вівторок. Білий дім повідомив, що вони говорили про те, як Росія продовжує підтримувати проросійських сепаратистів і явну ескалацію конфлікту за останні кілька днів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG