Спеціальні потреби

Обама закликав Конгрес схвалити угоду з Іраном


Президент Обама в Американському університеті
Президент Обама в Американському університеті

У середу президент США Барак Обама виступив з промовою в Американському університеті в Вашингтоні.

«Нам вдалося досягти детальної угоди, яка пермантентно забороняє Ірану розробку ядерної зброї. Договір відрізає Ірану всі шляхи до створення бомби», – заявив Барак Обама на початку свого виступу.

Обама зазначив, що тепер міжнародні інспектори отримають можливість перевіряти будь-які підозрілі об’єкти в Ірані, і якщо Іран коли-небудь порушить угоду, санкції будуть негайно відновлені. «Це не просто найкращий вибір з усіх альтернативних - це найсильніший договір про ядерне роззброєння, коли-небудь досягнутий у результаті переговорів», – сказав президент.

Глава Білого дому відзначив, що схвалення міжнародної угоди про обмеження іранської ядерної програми – це найважливіший зовнішньополітичний питання з моменту невдалого рішення ввести американські війська в Ірак в 2003 році.

Як і передбачалося, Обама провів порівняння з іншою важливою президентської промовою в стінах цього навчального закладу, а саме – з виступом президента Джона Кеннеді в 1963 році, коли той закликав провести дипломатичні переговори з Радянським Союзом про обмеження ядерних випробувань. Це в підсумку призвело до міжнародної угоди про заборону на ядерні випробування.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG