Спеціальні потреби

Барак Обама прибув до Бірми для участі у саміті АСЕАН


Привітання Обами у столиці Бірми
Привітання Обами у столиці Бірми

У середу ввечері президент Барак Обама прибув до Бірми, де регіональні лідери візьмуть участь у річному саміті Асоціації держав Південно-Східної Азії.

Місцевий журнал опублікував інтерв’ю, в якому президент США сказав, що країна-господар досягла поступу щодо деяких політичних та економічних реформ, але водночас зробила регрес в інших питаннях.

Останніми тижнями інші американські офіційні особи висловлювали подібні думки. Президент Обама, як вважається, порушить ці питання під час розмов цього тижня з президентом Тейн Сейном і лідером опозиції Аун Сан Су Чжі.

Обама насамперед візьме участь у саміті країн Східної Азії, який розпочнеться у четвер, що є ширшою зустріччю десяти членів АСЕАН та восьми інших країн, включно із Сполученими Штатами, Китаєм, Росією та Індією.

Двадцять п’ятий саміт АСЕАН – перший, що відбувається в Бірмі, країні, яка у 2011 році вийшла з міжнародної ізоляції після десятиліть військового правління.

У додаток до обміркування теми темпу і напрямку реформ у Бірмі, саміт АСЕАН цього тижня, як передбачається, зосередиться на справі напруження у регіоні Південнокитайського моря і поширення економічної інтеграції серед десяти країн цього угруповання.

XS
SM
MD
LG