Спеціальні потреби

ООН: у Бірмі зростає виробництво опійного маку


Виробництво опійного маку у Бірмі зростає шостий рік поспіль, незважаючи на значні урядові зусилля знищити плантації.

В оприлюдненій Управлінням ООН з наркотиків і злочинності (UNODC) щорічній доповіді зазначається, що лише цього року площі засіяних маком земель зросли на 17% до 51 000 гектарів, попри урядові зусилля, внаслідок яких було знищено близько 24 000 гектарів - втричі більше в порівнянні з минулим роком.

Нині, Бірма посідає друге місце у світі, після Афганістану, щодо виробництва опійного маку. Влада країни пообіцяла повністю знищити плантації маку до 2014 року. Це навряд чи вдасться зробити, оскільки, за даними ООН, від 2006 року виробництво опійного маку в Бірмі щорічно зростає.

Автори доповіді зазначають, що зростаючі ціни і попит на наркотики в Китаї та інших азійських країнах приваблюють бідних фермерів до бізнесу вирощування опійного маку. Фермери можуть отримати в 19 разів більше грошей за мак, ніж за рис, і навряд чи відмовляться від культивації маку, якщо економічна ситуація в країні не поліпшиться.

Майже увесь мак вирощується у двох штатах - Шан і Качин, де не припиняються сутички між армією та повстанцями.

Спроби покласти край культивації маку досі були відносно неуспішними, оскільки як повстанці, так і армія отримують значні прибутки від наркоторгівлі.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG