Спеціальні потреби

Ціна на опій майже потроїласьчерез неврожай маку


Ціна на опій майже потроїласьчерез неврожай маку
Ціна на опій майже потроїласьчерез неврожай маку

За підрахунками Організації Об’єднаних Націй, виробництво опію в Афганістані цього року зменшилось вдвічі. Це спричинило стрибок цін на наркотики. В ООН занепокоєні, що подвоєння ціни на опій та падіння ціни на зернові, спонукатимуть афганських фермерів до вирощення опійного маку.

У 2010-му році виробництво опію в Афганістані зменшилось вдвічі і впало до рівня 2003-го року. Якщо минулого року в країні було виготовлено майже сім тисяч тонн опію, то цього року лише три з половиною тисячі тон. Однак, сталося це не завдяки зусиллям уряду країни, а через неврожай, спричинений агрохворобами.

Незважаючи на малий врожай, афганські фермери цього року заробили значно більше через стрибок цін на опій. Цього року ціна на опій піднялась з 64 до 169 доларів за кілограм. Такий шалений прибуток приваблює все більше афганських фермерів зайнятися вирощенням опійного маку.

Уряд США цього року виділив понад 150 мільйонів доларів на програми боротьби з наркотиками в Афганістані. Адміністрація Сполучених Штатів докладає чимало зусиль, аби спонукати афганських фермерів зайнятися вирощенням інших культур. Однак, країна і далі залишається найбільшим у світі виробником цього наркотику. Тут продукують 90% світового опію, з якого виготовляють героїн.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG