Спеціальні потреби

Продовжується саміт США і арабських країн регіону Перської затоки


Барак Обама вітає принца аль-Халіфу з Багрейну
Барак Обама вітає принца аль-Халіфу з Багрейну

Президент Барак Обама і високопоставлені представники арабських країн регіону Перської затоки продовжують саміт у питанні Близького Сходу, включно з можливою угодою щодо ядерної програми Ірану і збройних конфліктів в Іраку, Сирії, Ємені і Лівії.

Переговори з представниками Ради співробітництва арабських держав Перськеої затоки розпочалися під час робочої вечері в середу в Білому домі. У четвер вони продовжувались у президентській резиденції в Кемп-Дейвид, що розташована приблизно за 100 кілометрів на північ від столиці.

Президент заявив, що саміт відбувається в «дуже складній ситуації» у регіоні Перської затоки.

Заступник радника президента з національної безпеки Бен Роудс заявив у середу, що одним із завдань саміту є вивчити військові можливості і способи взаємної співпраці країн регіону Перської затоки, а також із Сполученими Штатами.

Держави регіону Перської затоки висловили занепокоєння щодо ядерних переговорів з регіональним суперником – Іраном, і хочуть тісніших відносин у сфері безпеки зі Сполучених Штатів. Вони занепокоєні з приводу того, що угода збільшила б престиж Ірану в регіоні і послабила б зв’язки США з країнами регіону, зокрема у військовій галузі.

XS
SM
MD
LG