Спеціальні потреби

Обама переконаний, що коаліція проти «Ісламської держави» набрала темпи


Вашингтон – Президент США Барак Обама заявив, що очолена США міжнародна коаліція проти «Ісламської держави» набрала темпи, які вона не має наміру знижувати.

«Сьогодні в Сирії і Іраку ІДІЛ займає оборонну позицію, – сказав Обама в середу. – Наша коаліція із 66 країн, включаючи арабських партнерів, веде наступ».

З’явившись в оточенні представників командування американських збройних сил і лідерів розвідки, президент відзначив прогрес у цій боротьбі, включаючи понад 11500 ударів, у результаті яких були знищені лідери цього сунітського терористичного угруповання і тисячі бойовиків.

«Ядро ІДІЛ в Сирії та Іраку продовжує звужуватися. Кількість бойовиків скоротилася до мінімального рівня за два роки, і все більше і більше з них усвідомлюють, що боротьба програна», – сказав Обама.

Заява президента пролунала після переговорів з його командою з національної безпеки в штаб-квартирі ЦРУ в Вірджинії. Це вже третя подібна зустріч за останні місяці. Раніше аналогічні дискусії пройшли в Пентагоні і Державному департаменті.

У заяві для преси в понеділок Обама зазначив, що останні кілька місяців були «поганими» для керівництва ІДІЛ. Президент вказав на захоплення голови програми ІДІЛ зі створення хімічної зброї Абу Дауда і знищення Абу Салаха – фінансового спонсора угруповання в Іраку.

«У майбутні дні і тижні ми маємо намір піти далі. Кожен день лідери ІДІЛ будуть прокидатися і розуміти, що, можливо, це їх останній день», – сказав Обама.

Американський лідер відзначив, що за допомогою коаліції на чолі з США іракська армія закріпила свої успіхи в Рамаді і перейшла в наступ у долині річки Євфрат, повернувши собі контроль над кількома селами, які були захоплені бойовиками «Ісламської держави».

У Сирії, як зазначив президент, місцеві сили витіснили угруповання з Еш-Шаддада, в результаті чого, за його словами, був перекритий критичний маршрут постачання між двома опорними центрами ІДІЛ – Раккою і Мосулом.

Обама також змалював, як коаліція на чолі з США вивела з ладу систему управління і командування «Ісламської держави», його систему зв’язку, а також фінансову інфраструктуру, включаючи контрольовані угрупованням нафтові свердловини і нафтопереробні заводи. Також були порушені маршрути постачання ІДІЛ.

Президент знову заявив, що перемогти «Ісламську державу» можна тільки шляхом закінчення громадянської війни в Сирії. На тлі відновлення переговорів щодо Сирії в Женеві за посередництвом ООН США відзначили, що півторамісячне припинення бойових дій призвело до зниження рівня насильства, але не викорінило його повністю.

Дивіться також: ВВП України зростатиме, хоч і повільніше, а Росії - падатиме - МВФ

ВВП України зростатиме, хоч і повільніше, а Росії - падатиме - МВФ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:27 0:00

XS
SM
MD
LG