Спеціальні потреби

США ліквідували «міністра фінансів» угруповання ІДІЛ


Міністр оборони США Ештон Картер
Міністр оборони США Ештон Картер

Раніше цього місяця США повідомили про ліквідацію ще одного з чільних ватажків «Ісламська держава», який був «воєнним міністром» ісламістів.

Міністр оборони США Ештон Картер підтвердив інформацію, що внаслідок американського авіаудару був знищений другий за рангом лідер екстремістського угруповання «Ісламська держава».

За словами глави Пентагону, ліквідували особу на псевдо Хаджи Імам, який також відомий як Абдаррахман Мустафа аль-Кадулі. Його називали «міністром фінансів» угруповання, «відомим терористом», що брав участь у нападах на території Іраку й Сирії.

Ештон Картер додав, що смерть одного з лідерів ісламістів зашкодить здатностям угруповання здійснювати операції в обох цих державах і поза їхніми межами.

Інших подробиць, зокрема щодо того, коли і де був здійснений удар, Картер не навів.

Раніше цього місяця США повідомили про ліквідацію ще одного з чільних ватажків угруповання «Ісламська держава» Абу Омара аш-Шишані, якого називали «воєнним міністром» ісламістів. Перед тим, у листопаді минулого року, Вашингтон заявляв про знищення ще одного чільного лідера «Ісламської держави» Абу Набіля, внаслідок повітряного удару в Лівії.

Екстремістське угруповання «Ісламська держава», яке в багатьох країнах визнане терористичним, від 2014 року захопило й контролює значні території в Іраку й Сирії, які називає своїм «халіфатом». Крім того, угруповання намагається поширити діяльність і на інші держави, зокрема на Лівію, де контролює невелику територію на північному узбережжі, чи Афганістан.

Проти нього ведуть боротьбу збройні сили тих держав, чиї території окупував ІДІЛ, а також міжнародна коаліція з понад 60 країн під проводом США, здійснюючи проти ісламістів повітряні удари, в першу чергу, в Іраку й Сирії.

Дивіться також: Додаткові мільярди виділили США на безпеку Європи

Ось як додаткові мільярди США можуть укріпити безпеку Європи. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

XS
SM
MD
LG