Спеціальні потреби

Обама хоче підкоротити дефіцит бюджету за рахунок пенсіонерів


Обама поправив бюджет за рахунок пенсіонерів
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

Обама поправив бюджет за рахунок пенсіонерів

Президент Барак Обама запропонував власний варіант федерального бюджету на 2014, який складає три трильйони сімсот сімдесят мільярдів доларів. За його словами, його пропозиції зменшать дефіцит країни та допоможуть у створенні робочих місць.

Президент стверджує, що його проект бюджету на 2014 фіскальний рік, який починається у жовтні, допоможе відживленню американської економіки:

«Бюджет, який я надсилаю сьогодні у Конгрес, є фінансово відповідальним планом створення робочих місць для середнього класу та росту економіки».

Його проект передбачає збільшення бюджетних витрат на два з половиною відсотка. Але, стверджує президент, його фіскальна політика призведе до зменшення національного дефіциту на трильйон вісімсот мільярдів доларів протягом наступних десяти років. Частково президент планує зробити це за рахунок скорочення соціальних виплат пенсіонерам, що викликало обурення багатьох його однопартійців.

Сьогодні 58 мільйонів американців живуть за рахунок соціальних виплат.

Пенсіонер Кей Деннісон каже, що ціни ростуть, все дорожчає, і нічого з цим не можна зробити.

Економісти кажуть, що урізання і без того невеликих виплат боляче вдарить по найслабкіших верствах населення.

Монік Моріссей з Інституту економічної політики каже, що рівень бідності серед людей похилого віку вищий, доходи у них низькі:

«Часто вони виснажують всі свої додаткові ресурси. Нині вони повинні платити більше з власної кишені за медичні послуги. Це не та група людей, яка повинна нести на себе тягар балансування бюджету».

Президентський проект бюджету також передбачає збільшення податків для багатих американців. Лідер меншості в Сенаті республіканець Мітч Макконелл послідовно виступає проти цього:

«Нам не потрібен бюджет, який залежатиме лише від безперестанного збільшення податків. Ми повинні зменшити уряд, так щоб приватний сектор знову зміг стати потужним. Нам не потрібен бюджет, який передбачає витрачати гроші, яких у нас просто нема».
Ми не повинні збільшувати податки для американців. Я дуже сподіваюсь, що у наступні тижні ми зможемо, у процесі ухвалення бюджету, прийти до порозуміння.
Джон Бейнор, спікер Палати представників

Натомість спікер Палати представників Джон Бейнер підтримує певні положення проекту бюджету Обами і наполягає на можливості компромісу:

«Ми не повинні збільшувати податки для американців. Я дуже сподіваюсь, що у наступні тижні ми зможемо у процесі ухвалення бюджету прийти до порозуміння».

Президент також висловив сподівання, що політикам таки вдасться знайти спільний знаменник заради вирішення проблеми фіскального дефіциту:

«У питанні зменшення дефіциту я пішов на поступки республіканцям, відмовившись від половини своїх позицій. Сподіваюсь, що вже у наступні кілька днів чи тижнів республіканці продемонструють, що вони насправді серйозно ставляться до проблеми дефіциту та боргу».

Президент сподівається, що замість режиму секвестру – автоматичних скорочень, які вступили у силу 1-го березня - в дію вступить бюджет. Ці автоматичні скорочення він неодноразово називав безвідповідальними. Обама планує збільшення витрат в галузі освіти, запропонувавши подвоїти федеральний податок на цигарки. Крім того, Обама наполягає на відбудові транспортної інфраструктури та інвестуванні більших коштів у розвиток науки, досліджень та виробництва.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG