Спеціальні потреби

Нуланд: США не визнають виборів на Донбасі, проведених поза Мінськими угодами


Вікторія Нуланд
Вікторія Нуланд

Помічниця державного секретаря США провела в Москві зустрічі з представниками Кремля і МЗС.

Помічник державного секретаря США Вікторія Нуланд заявила в середу в Москві, що США, «як і ніхто інший в міжнародному співтоваристві, не визнають ніяких результатів виборів на Донбасі, проведених поза Мінськими угодами».

Про це вона сказала представникам ЗМІ після ранкової зустрічі в МЗС Росії з заступником міністра закордонних справ Сергієм Рябковим.

За словами Нуланд, згідно з Мінськими домовленостями «це повинні бути українські вибори, які будуть відповідати українським стандартам та стандартам ОБСЄ».

Помічник держсекретаря США вважає, що рішення сепаратистів провести вибори на Донбасі поза українським законодавством «не приведе до миру і безпеки на Донбасі, і США докладатимуть зусиль для того, щоб вони сфокусувалися на проведенні виборів відповідно до Мінських домовленостей».

Нуланд також підкреслила, що зняття санкцій з Росії залежить від повного виконання Москвою Мінських угод.

«Як говорив наш президент, якщо і коли Мінські угоди будуть повністю виконані, санкції можуть бути зняті, - сказала вона. - США хочуть, щоб Мінські угоди були виконані якомога швидше ... Це позитивно позначиться на світі і на безпеці в Україні, матиме позитивний вплив на двосторонні відносини Росії і України і буде добре для відносин Росії і США».

«Як всі ви знаєте, США не є учасником переговорів «нормандського формату», але ми домовилися з усіма сторонами про те, що будемо працювати паралельно, намагаючись прискорити ці переговори, як з Києвом, так і з Москвою» - додала помічниця держсекретаря США.

Українське питання, як повідомила Нуланд, детально обговорювалося нею напередодні з помічником президента Росії Владиславом Сурковим: «Ми з помічником президента Росії Владиславом Сурковим обговорили цілу низку аспектів, що стосуються Мінських угод. Вчора (у вівторок – Ред.) ми дуже детально поговорили про всі аспекти Мінських угод, як ми можемо покращити ситуацію з безпекою, з доступом Спеціальної моніторингової місії, просунутися з політичних питань Мінських угод, включаючи підготовку до виборів на Донбасі».

Нуланд перебувала в Росії з візитом 17-18 травня. Напередодні помічник держсекретаря США також зустрілася в Москві з молодими представниками російської громадськості. За повідомленням прес-секретаря посольства США в Москві Вілла Стівенса, «Вікторія Нуланд розпочала свій візит до Москви із зустрічі з російськими молодими лідерами в Американському центрі».

Дивіться також: Хто закликав воювати за Крим розповів посол України у США

Хто закликав воювати за Крим розповів посол України у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG