Спеціальні потреби

США хочуть бачити Україну європейською країною - Нуланд


Моґеріні у Вашингтоні розповіла, що Мінськ-1 працює. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

Моґеріні у Вашингтоні розповіла, що Мінськ-1 працює.

Не існує Мінських домовленостей-2, є просто Мінські домовленості, усі пункти яких однаково мусять виконуватися – таку заяву зробила верховний представник ЄС з закордонної політики та політики безпеки Федеріка Моґеріні у Вашингтоні під час конференція на тему “Трансантлантична співпраця з глобальної безпеки: спільна безпека Євросоюзу та оборонна політика”. У Вашингтоні також переконані, що саме через імплементацію домовленостей можна вирішити конфлікт на сході України.

Моґеріні заявила, що співпраця між США на ЄС у сфері безпеки має на меті забезпечити мир у Європі, а імплементація Мінських домовленостей - є ключовим елементом у вирішенні конфлікту в Україні.

«Будь ласка, не називайте це Мінськ-2. Я б уникала використання цього. Ми маємо лише одні Мінські домовленості, які були укладені у вересні минулого року. Саме там закладені параметри, за якими ми працюємо. Сьогодні не існує кращих альтернатив Мінським домовленостям».

Федеріка Моґеріні додала, що ЄС мусить докласти максимум зусиль, аби домогтися виконання Мінських домовленостей.

Сполучені Штати, у свою чергу, готові долучитися до переговорів у форматі «нормандської четвірки», якщо це дозволить вирішити кризу на сході України. Так вважає Вікторія Нуланд – помічниця держсекретаря США з європейської та євразійської політики.

«Безперечно, США відкриті до будь-якого формату, який сторони вважають таким, що допоможе. США теж проводили переговори, де брали участь держсекретар Джон Керрі та комісар ЄС Кетрін Ештон, так званий «женевський формат». Якщо США немає за столом переговорів, це не означає, що ми не надсилаємо меседжів українцям та росіянам».

Вікторія Нуланд позитивно оцінила роботу українського уряду щодо імплементації другої фази Мінських домовленостей – а саме політичних процесів на сході України – ухваленням Верховною Радою України законів щодо надання спеціального статусу Донбасу.

«США хочуть бачити Україну прозорою, демократичною, стабільною, єдиною та європейською країною. Це те, на що направлені усі наші зусилля».

У Вашингтоні, так само як і в Брюсселі переконані, що шлях до подолання кризи в Україні лежить у політичній та економічній, а не військовій площині. ЄС та США зосереджуватимуться на реформах в Україні та розширенні діяльності моніторингової місії ОБСЄ на сході України.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG