Спеціальні потреби

Майбутнє України визначить не Москва, а український народ - Нуланд


Вікторія Нуланд

Помічниця державного секретаря США у справах Європи і Євразії Вікторія Нуланд здійснює поїздку кількома країнами разом з віце-президентом США Джозефом Байденом. Нуланд дала інтерв'ю латвійському телебаченню перед тим, як відправитися з Риги до Києва.

Говорячи про річницю Майдану, помічниця держсекретаря сказала, що «всі, хто стояв на Майдані, і всі виборці, які голосували за зміни на жовтневих виборах, хочуть тих реформ, які обіцяли їм кандидати. І виконання цих обіцянок залежить від Києва і новообраної Ради».

Говорячи про роль Росії та її опір вступу держав Балтії і України в НАТО, Нуланд заявила, що «жодна країна не має права визначати майбутнє іншої країни. Жодна країна не має права приймати рішення про альянси іншої країни. Двері НАТО відкриті для будь-якої євроатлантичної держави, яка відповідає надзвичайно високим стандартам НАТО, і здатна взяти на себе ту відповідальність, яку накладає це членство».

«Майбутнє України визначить не Москва. Це вирішить український народ. Що стосується Альянсу, то з цього приводу між Україною і НАТО буде розмова, якщо і коли Україна цього захоче», - підкреслила Вікторія Нуланд.

Дипломат торкнулася також і теми санкцій проти Росії:

Майбутнє України визначить не Москва. Це вирішить український народ
Вікторія Нуланд

«Ми вважаємо, що санкції, спільно введені Сполученими Штатами і Європейським Союзом проти Росії, "боляче кусаються". Думаю, ви бачите, як упав рубль. Бачите, скільки грошей Москві довелося витратити на те, щоб його захистити. Ви бачите, як росте інфляція. На жаль, економічні труднощі зростають і для росіян, і ми дуже жалкуємо, що російський уряд ухвалив таке рішення».

Нуланд зазначила, що в разі виконання Росією всіх умов Мінських мирних домовленостей і американські, і європейські санкції можуть бути скасовані.

«Але це вимагає від Росії та її поплічників (на сході України -«Г.А.») прийняти рішення про те, щоб відновити суверенітет на українському кордоні, припинити бої, забрати техніку та живу силу назад додому і не заважати миру і процвітанню в Україні, а також дозволити Україні бути тим мирним сусідом, яким вона могла б бути», - сказала Вікторія Нуланд.

Дивіться також: У Сенаті побоюються, що Революція Гідності завершиться так, як Помаранчева

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG