Спеціальні потреби

Байден закликав Україну якомога швидше сформувати уряд


Байден у Києві: Починайте реформи
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

Байден у Києві: Починайте реформи

Вашингтон й надалі підтримуватиме Україну в питаннях безпеки і погрожує Росії новими санкціями. Віце-президент Сполучених Штатів Джозеф Байден під час візиту до Києва також закликав Україну якнайшвидше сформувати новий уряд і розпочати реформи.

Україна втретє за сім місяців зустрічає другу особу в американській ієрархії. Саме від Сполучених Штатів президент Порошенко очікує підтримки в протистоянні з Росією. Після декількагодинних переговорів сторони заявили більш ніж чітко – Кремль не виконує взяті на себе у Мінську зобов’язання і продовжує дестабілізувати ситуацію в Україні.

«Якщо Росія виконає свої зобов’язання і поважатиме суверенітет і територіальну цілісність України, ми можемо почати дискусію про послаблення санкцій. Але поки що ми цього не спостерігаємо. Натомість ми бачимо більш провокативну поведінку, і брутальне порушення Росією підписаною нею Мінської угоди. Поки це триватеме, Росія буде платити за це, заганяючи себе в ще більшу ізоляцію. Ми відкрито і прямо про це говоримо. Ви можете це змінити. Виконуйте свої обіцянки, містер Путін», - закликав російського керівника американський віце-президент.

За лічені дні, а не тижні, сформуйте новий уряд, якомога швидше і починайте виконувати план реформ, який ви погодили
Джозеф Байден

«Ми дійшли повної згоди, що найбільш прийнятним базовим форматом для переговорів із забезпечення мирного процесу є формат Мінської тристоронньої контактної групи, де ми маємо забезпечити декілька ключових елементів мінського мирного плану», сказав Байден.

США також погодилися надавати економічну підтримку, як тільки новий уряд почне реальні реформи:

«За лічені дні, а не тижні, сформуйте новий уряд якомога швидше і починайте виконувати план реформ, який ви погодили. Хочу вас запевнити, міжнародне співтовариство підтримає вас на цьому шляху, як і Сполучені Штати. Ми працюємо із міжнародними інституціями, щоб ви мали необхідні для проведення реформ фінансові ресурси».

«Ми за шість днів сформуємо новий уряд», - заявив Петро Порошенко.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG