Спеціальні потреби

Тема надання зброї Україні – в центрі уваги американської політики


Маккейн: Не захистивши Україну, США втратили довіру у світі
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00

Маккейн: Не захистивши Україну, США втратили довіру у світі

У Сполучених Штатах питання надавати чи ні Україні зброю для оборони від російської агресії перетворилося на одну з основних тем політичних дискусій. При цьому може скластися враження, що обережний підхід адміністрації Обами до цього питання має щораз більше гучних опонентів. Розповідає Богдан Цюпин.

Питання допомоги Україні перетворюється на своєрідне випробування для політиків у США. Сенатор Джон Маккейн – один з тих, хто наголошує на масштабах проблеми:

«Я вважаю, що в цілому світі, включно зі Східною Європою, складається брак довіри до Америки саме через нашу неспроможність діяти, щоб допомогти українському народові в умовах російської агресії. Вперше від закінчення Другої світової війни європейська країна вторглася на територію іншої і розчленовує її. Отже держави регіону дуже стурбовані. Це зрозуміло, особливо балтійці і Молдова, які є наступною ціллю Володимира Путіна».

Сучасне керівництво Росії стало на шлях конфронтації тому, що люди у Кремлі дивляться не у майбутнє, а в радянське минуле. Підкреслює інший ветеран американської політики Мадлен Олбрайт:

«Я вважаю, що Путін – службовець КГБ, і я думаю, що він марить. Він сам собі створив набір фактів і проштовхує їх через пропаганду. Небезпека в тому, що він асоціює себе з могутністю Радянського Союзу, тобто Росії…Я вважаю, що ми повинні зупинити Путіна, я абсолютно переконана. Я вважаю, що питання лише у тому, як нам це робити».

Мадлен Олбрайт говорить зокрема про об’єднання міжнародної спільноти довкола розуміння велетенської загрози, яку становить реваншизм президента Путіна.

Сенатор Джон Маккейн бачить своє завдання більш нагально і практично – насамперед допомогти Україні захиститися:

«Я буду робити усе можливе наступного року, коли ми у січні почнемо працю, щоб змусити адміністрацію Обами надати зброю українському урядові. Українців знищують вже зараз. Понад 4000 тисячі людей загинули, і це ганебно, що Сполучені Штати Америки не дали зброю, якою вони могли би себе захистити».

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG