Спеціальні потреби

Україна в інформаційній війні


Україна має пояснити свої принципи і не змагатись у пропаганді з Москвою - експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

Україна має пояснити свої принципи і не змагатись у пропаганді з Москвою - експерт

Чи може Україна виграти інформаційну війну? Відповідь на це запитання шукали міжнародні експерти у Києві. Представник Білого дому дав поради, як протистояти російській пропаганді. Рецепт експерта Державного департаменту – не треба створювати свою власну пропагандистську машину і плодити українських кисельових. Матеріал надіслали наші київські кореспонденти.

Інформаційну війну з Україною Росія розв’язала ще до анексії Криму, кажуть міжнародні експерти. Бойові дії на пропагандистських фронтах розпочалися торік восени, з початком Євромайдану. Надзавданням Путіна було приховати від росіян – а власне, за що й проти чого вийшов Майдан. Вал міфів про київську хунту, фашистів-бандерівців і розіп’ятого хлопчика. Паралельна реальність, в якій на зміну кожній спростованій брехні приходить нова, ще абсурдніша.

Як збудувати стратегію протидії потужній пропагандистській машині? Як перемогти в інформаційній війні «без правил», коли ворог сильніший фінансово і не обтяжує себе етичними нормами? Посланець Білого дому, експерт з інформаційних стратегій Мейкон Філліпс вважає, що не треба створювати власну систему пропаганди й спростовувати кожну маленьку брехню. Натомість засадничою брехнею у цій інформаційній війні він називає міф про те, що революцію в Україні зробили американці.

Координатор Бюро міжнародних інформаційних програм Держдепартаменту США Мейкон Філліпс каже:

«Щодня російська пропаганда вигадує все безглуздішу брехню. Навіть не так важливо спростовувати кожну таку вигадку. Потрібно пояснити наші власні принципи. Усі ці фантазії про ляльководів з Вашингтона, які начебто влаштували Майдан, виходять з тези про те, що українці не спроможні самі вирішувати свою долю. Але ж це не так. Якщо в Кремлі стверджують, що Україні конче необхідний поводир, аби досягти успіху, то ми – протилежної думки. Сполучені Штати впевнені, що українці як народ довели свою самодостатність. І ми можемо лише підтримувати їхні прагнення».

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG