Спеціальні потреби

Генерал НАТО Паломерос: ми повинні боротися за наші цінності нашими цінностями


Політолог Ганс Біннендійк вважає, що гібридна війна, яку веде Росія має чотири основні компоненти. Усі вони були використані під час війни проти Грузії у 2008, а нині проти України.

"Перша фаза – це створення нестабільності через пропаганду, підкупи тощо – увесь спектр будь-яких засобів, які викликають нестабільність – наприклад невдоволення національних меншин. Друга, це інфільтрація – “зелені чоловічки” та озброєння. Третя – це залякування, шантаж. Ми бачимо це у розгортанні військ на кордоні, ядерній небезпеці, польотах над територією. Четверта, яку ми бачили і у Грузії, і у Криму – тихе вторгнення", - заявив політолог.

За словами колишнього начальника штабу військово-повітряних сил Франції, а нині Верховного головнокомандувача об’єднаних збройних сил НАТО з питань трансформації Жан-Пола Паломероса, на пропаганду не можна відповідати пропагандою.

"Ми повинні боротися за наші цінності нашими цінностями. Це важко… Але ми повинні навчитися, як відповідати на ці виклики. Ми повинні кращі працювати з нашими медіа… Ми повинні також повинні бути відкритими", - вважає Паломерос.

З ним погодився і Ґабор Іклоді з Європейської служби зовнішніх справ.

"Ми не можемо відповідати пропагандою на пропаганду тому, що ми діємо за іншими принципами… Путін вкладає чималі гроші для промивки мізків людям як всередині Росії, так і за її межами. Ми не можемо діяти так само. Ми маємо запропонувати альтернативний погляд на події".

Американська сенатор Джін Шагін заявила, що США та ЄС повинні спільно боротися проти будь-яких спроб Росії розколоти союзників, тим паче в питанні України.

"США та ЄС повинні наступати, щоб захистити західні цінності та демократію. Так само як і під час Холодної війни, ми повинні розробити нову, 21 століття, кампанію… для того, аби протидіяти російській пропаганді", - заявила сенатор.

Сенатор додала, війна в Україні пробудила Захід та поглибила кооперацію між Європою та Сполученими Штатами, що дозволить успішно протистояти російській агресії.

Дивіться також: Моґеріні у Вашингтоні розповіла, що Мінськ-1 працює. Відео

Моґеріні у Вашингтоні розповіла, що Мінськ-1 працює. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

XS
SM
MD
LG