Спеціальні потреби

Японські ЗМІ: Кім Чен Ір наказував виробляти ядерну зброю


За повідомленнями японської преси, покійний лідер КНДР Кім Чен Ір давав прямі вказівки почати масове виробництво ядерної зброї на основі урану. При цьому Північна Корея наполягає, що збагачення урану здійснюється виключно з метою виробництва електроенергії.

Газети «Майнічі Сімбун» і «Токіо Сімбун» опублікували витяги з документа, в якому нібито міститься інформація про те, що до своєї смерті північнокорейський лідер давав вказівки налагодити масове виробництво ядерної зброї на основі високозбагаченого урану.

Японські газети стверджують, що 19-сторінковий документ для службового користування, очевидно, був складений в лютому цього року і призначався для керівництва Трудової партії Кореї – єдиної політичної партії КНДР.

Кім Чен Ір помер у грудні минулого року, і до влади в цій ізольованій та злиденній країні прийшов його молодший син Кім Чен Ин.

Представник міністерства у справах об'єднання Південної Кореї Кім Хен Сук на прохання журналістів пояснив позицію уряду щодо повідомлень японських газет.

За його словами, Сеул не може коментувати зміст документа, оскільки не має можливості підтвердити його автентичність. Він додав, що сам уряд КНДР має підтвердити справжність документа або спростувати його.

Північна Корея поки ніяк не прокоментувала повідомлення, що з'явилися.

Професор сеульського Університету північнокорейських досліджень Рю Кіль Чже вважає, що в даний момент неможливо судити про достовірність даного документа.

«Навіть якщо його автентичність підтвердиться, це ніяк не змінить ставлення інших країн до Північної Кореї, оскільки вони знають, що Пхеньян відкрито і таємно демонструє своє бажання володіти ядерною зброєю», – говорить він.

Протягом довгого часу Північна Корея стверджувала, що її програма збагачення урану спрямована виключно на виробництво електроенергії. Однак японські газети, що опублікували витяги з документа, повідомляють, що покійний Кім недвозначно заявляв офіційним особам, що завод зі збагачення урану має використовуватися «для масового виробництва атомних бомб».

Професор Рю Кіль Чже пояснив, що, незважаючи на видимість того, що Північна Корея припинила використовувати плутоній для виробництва ядерної зброї, ніхто не знає, які справжні масштаби ядерної програми Пхеньяна.

За словами професора, в даний час у КНДР немає ресурсів для виконання передбачуваного наказу Кім Чен Іра про масове виробництво ядерної зброї. У той же час він допускає, що Північна Корея має в своєму розпорядженні потенціал для збільшення його виробництва в майбутньому.

Північна Корея визнала, що використовувала плутоній для створення ядерної зброї, проте відкидала припущення про застосування для цих цілей урану. У 2006-му і 2009-му роках вона провела два підземних вибуху, які Пхеньян оголосив успішними ядерними випробуваннями.

Останнім часом експерти допускали можливість, що Північна Корея найближчим часом може провести третє ядерне випробування.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG