Спеціальні потреби

Після «природної» розмови зі США, Пхеньян здійснить запуск ракети


Ракетний майданчик на західному узбережжі Північної Кореї. Фото від 28-го березня 2012-го року.
Ракетний майданчик на західному узбережжі Північної Кореї. Фото від 28-го березня 2012-го року.

Пхеньян не відмовляється від запуску ракети, яка може нести ядерний заряд. Пуск буде присвячено 100-річчю Кім Ір Сена.

Представник Північної Кореї Рі Гун заявив у вівторок, що Пхеньян планує провести запланований на березень пуск ракети, незважаючи на тривалі і здавалося б плідні перемовини із представниками США.

Відповідну заяву Рі Гун озвучив у столиці Китаю, куди прибув із Німеччини, де проходив останній раунд перемовин щодо ядерного питання між Північною Кореєю та США.

Пхеньян заявляє, що метою пуску є виведення на навколоземну орбіту метеорологічного супутника, втім на думку США, Пхеньян планує випробування ракети здатної нести ядерний заряд на значну відстань.

За словами представника Північної Кореї Рі Гуна, сторони провели «природній та глибокий» діалог, втім Пхеньян має право здійснити запланований запуск.

«Ми скористаємось нашим правом. Я закликав їх не розглядати запуск сателіту як загрозу, а зайняти об’єктивну позицію та зрозуміти мирну мету даного пуску», – зявив Рі Гун.

Пхеньян також повідомив, що пуск супутника буде здійснено на честь 100-річчя від дня народження Кім Ір Сена.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG