Спеціальні потреби

«Нормандська четвірка» домовилася про відвід важких озброєнь


«Нормандська» четвірка
«Нормандська» четвірка

Представники Німеччини, Франції, Росії та України висловили глибоке занепокоєння у зв’язку з численними жертвами в результаті конфлікту.

На чотиристоронніх переговорах щодо України досягнуто певного прогресу і укладено угоду про створення зон безпеки між проросійськими сепаратистами й урядовими військами.

Про це повідомив міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.

«Сьогодні було досягнуто згоди, що демаркаційна лінія, згадана в Мінському протоколі, буде тією лінією, від якої повинно початися негайне відведення важкого озброєння», – заявив Штайнмаєр після закінчення переговорів зі своїми колегами з Франції, Росії та України.

При цьому він зауважив, що багато залежить від того, «чи залишаться наші домовленості лише на папері чи все ж змінять ситуацію на місцях».

У спільній заяві, опублікованій МЗС Німеччини, міністри висловили «серйозне занепокоєння» тим, що різка ескалація бойових дій у Східній Україні призвела до загибелі багатьох людей, включаючи мирних жителів.

«Це має припинитися негайно, і режим тиші повинен бути відновлений», – ідеться в заяві, в якій також зазначається, що міністри закликали всі сторони на місцях до її повного дотримання. Йдеться, зокрема, й про відвід важкого озброєння від лінії зіткнення, як зазначено в Мінському мирному плані.

Міністри відзначили, що проведення запланованого саміту повинен попереджувати відчутний прогрес у справі повної реалізації Мінського протоколу, включаючи припинення вогню, укладення угоди про доставку гуманітарної допомоги та продовження звільнення затриманих.

Міністри чотирьох країн знову висловили підтримку контактній групі щодо України і закликали учасників Мінського мирного плану провести зустріч у найближчі дні для дійсного припинення вогню і відведення важких озброєнь.

Вони також закликали сформувати робочі групи з розгляду відповідних аспектів Мінських угод.

XS
SM
MD
LG