Спеціальні потреби

8 прогнозів агресії Росії від європейських експертів


Європейський центр Карнеґі опублікував коментарі провідних експертів щодо подальшого розвитку агресії Росії в Україні та за її межами.

Ян Бонд, директор досліджень міжнародної політики у Центрі європейських реформ :

"Росія готувалась до цього (нинішньої ескалації на сході - прим.) місяцями, звозячи зброю та техніку. Чи може бути так, що найбільш ймовірний сценарій полягає у тому, що Росія ставить за мету дестабілізувати якомога більшу частину України, включно з використанням вибухів у різних містах ?

Роб де Війк директор Центру стратегічних досліджень у Гаазі :

"Перед Путіним невеликий вибір... Путін може погрожувати змінити маршрут постачання російського газу з українського на турецький, але це зашкодить репутації Росії, як експортера і ще більше вдарить по економіці країни... Є ще силовий варіант, але нові військові маневри Росії вже можуть отримати іншу відповідь на Заході. Так працює місія НАТО з повітряного патрулювання у Балтиці, Об'єднані сили швидкого реагування та інші заходи покликані гарантувати безпеку східних союзників НАТО. Російські провокації легко можуть призвести до випадкових конфронтацій"

Ґвендолін Сасс, Центр Карнеґі Європа :

Про Волноваху нагадали під Білим домом
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

"Єдиний спосіб протидіяти російсьим та локальним спробам ескалації - не відповідати їх же методами. Це було би непростим рішенням для влади України, але це єдиний варіант, який може скоротити кількість жертв та підготувати ґрунт для мирних переговорів".

Ульріх Шпек, Центр Карнеґі Європа :

"Те, чи піде Путін на ескалацію залежить від спротиву, який йому будуть чинити Україна та ЄС і США. Лідер російської опозиції зрозуміло пояснив виданню Le Monde, що якби не санкції, російські війська вже були би в Одесі. Захід повинен тиснути на Путіна, якщо прагне стримати його".

Анжела Стент, директор Центру євразійських, російських та східно-європейських досліджень :

"Схоже, що ціль-мінімум Росії це створення замороженого конфлікту на сході України, із розрахунку, що ЄС зрештою прийме це як нову "норму". Але можу бути, що у разі стрімкого погіршення в економіці, Кремль піде на загострення, щоб покращити свою підтримку з боку росіян".

Обама та Камерон: Україна отримає підтримку
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:51 0:00

Стівен Забо, виконавчий директор Трансатлантичної академії :

"Путін від початку кризи вважав, що Захід слабкий, вироджений та розділений... Він і досі вважає, що і Німеччини і Європи не вистачить на довго... Регіон чекає важкий рік, найкраще що може бути - збереження статусу-кво, але є високі шанси, що Росія вдасться до гібридної війни"

Констянтин фон Еґґерт, ведучий радіо "Коммерсант FM" :

Росія прагне нав'язати Україні умови гірші за Мінські - експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00

"Путін вірить, що Порошенко зрештою попросить про якусь домовленість. Тоді, за розрахунками Путіна, він зможе диктувати умови : відновлення позаблокового статусу України, надання автономії підконтрольним сепаратистам територіям та право вето для них на рішення загальнонаціональної ваги, як-то вступ до НАТО, чи відносини з ЄС... Але поки що Порошенко не показує слабкість. У нього власні цілі і він не хоче бути звинуваченим у зраді. Схоже, що ситуація зайшла у глухий кут"

Євген Воробйов, аналітик Польського інституту міжнародних справ :

"Щоб відволікати російських телеглядачів знадобиться щось нове. Це може бути нова серія шоу "Новоросія", але можуть бути і кризи в інших місцях... Не схоже, що Кремль відмовився від використання сили в якості прелюдії до дипломатичного тиску. Єдине, що може стримати Росію - це перспектива нових санкцій".

Дивіться також : Дії ЛНР та ДНР терористичні, але рішення за Вашингтоном - посол США

Дії ЛНР та ДНР терористичні, але рішення за Вашингтоном - посол США
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:36 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG