Спеціальні потреби

В’язні концтаборів КНДР зазнають «невимовних жахів» - слідчий ООН


Майкл Кірбі
Майкл Кірбі
Голова спеціальної комісії ООН з розслідування порушень прав людини в КНДР Майкл Кірбі заявив, що в’язні концтаборів у Північній Кореї зазнали «невимовних жахів».

Кірбі виступив у вівторок перед Радою ООН з прав людини у Женеві. Протягом останніх місяців, він провів слухання у Сеулі та Токіо, на яких допитував емігрантів та перебіжчиків з КНДР, в тому числі деяких колишніх в’язнів.

Він розповів, що один чоловік сказав йому, що діти, щоб вижити, їли гризунів і траву. Він також вказав на свідчення однієї жінки, яка бачила, як ув’язнену мати змусили втопити власну дитину.

Кірбі - колишній суддя Верховного суду Австралії - сказав членам Ради ООН з прав людини, що очолене ним розслідування намагатиметься встановити котрі саме північнокорейські чиновники та управління несуть відповідальність за жорстокості в концтаборах.

Північна Корея відмовляється співпрацювати з членами спецкомісії. У вівторок влада відкинула висновки експертів ООН про порушення прав людини в КНДР, назвавши їх «частиною політичної змови, влаштованої силами, ворожими Пхеньяну», в тому числі Японією, ЄС та США.

Кірбі відкинув критику з боку Пхеньяна, і закликав КНДР представити докази на підтримку таких його тверджень.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG