Спеціальні потреби

КНДР «готова» відновити розмови із США


Північна Корея заявила, що вона й далі відкрита на прямі переговори із Сполученими Штатами, але що не відмовиться від ядерної програми, якщо Вашингтон не змінить «ворожого» тону і не припинить санкцій проти неї.

Виступаючи вчора на регіональному форумі АСЕАН у Брунеї, представник Міністерства закордонних справ КНДР заявив, що це Сполучені Штати несуть відповідальність за поточну напруженість на Корейському піострові.

Минулого місяця Північна Корея несподівано запропонувала переговори із Сполученими Штатами, закінчуючи кількамісячну войовничу риторику з Пхеньяну після того, як ООН осудила найновіше ядерне випробування.

Сполучені Штаnи зареагували обережно, кажучи, що Північна Корея мусить насамперед проявити бажання відмовитися від ядерної зброї. Шестисторонні переговори, які мали на меті ядерне роззброєння, зайшли в тупик у 2008 році.

Регіональний форум АСЕАН був рідкісною нагодою для зустрічі представників усіх шести країн, причетних до переговорів. Проте не було ознак, що на форумі досягнуто дипломатичного прориву.
XS
SM
MD
LG