Спеціальні потреби

КНДР обіцяє нові запуски супутників


Лідер КНДР Кім Чен Ин пообіцяв, що країна запускатиме у космос нові супутники. Його заява надійшла на тлі невдоволення міжнародної спільноти недавнім успішним запуском північнокорейської ракети дальнього радіусу дії.

Офіційне Центральне агентство нровин Кореї повідомило, що Кім Чен Ин «підкреслив необхідність» продовжувати запуски супутників «для розвитку науки, технологій та економіки країни».

Рада Безпеки ООН засудила запуск ракети у середу, називаючи його «явним порушенням» санкцій, що забороняють Пхеньяну проводити ракетні та ядерні випробування. Проте запуск привітали в самій КНДР, де сотні тисяч громадян і солдатів вийшли на вулицю, щоб відзначити успіх місії.

Вишикувавшись стрункими рядами, учасники масового мітингу на площі Кім Ір Сена в Пхеньяні схвально вітали виступи представників північнокорейського керівництва, включно зі заступником начальника генерального штабу армії Ро Гван Чхоль, які прославляли «сміливість і мудрість» Кім Чен Ина.

Спостерігачі звертають увагу, що запуск збігся з першою річницею смерті Кім Чен Іра - колишнього лідера КНДР і батька Кім Чен Ина. Він помер 17 грудня минулого року.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG