Спеціальні потреби

Запуск ракети дальнього радіусу дії в КНДР - оцінка аналітиків


Північнокорейська ракета не вразила експертів
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00
Direct link

Північнокорейська ракета не вразила експертів

Успішний запуск Північною Кореєю штучного супутника за допомогою ракети дальнього радіусу дії, викликав бурхливу реакцію навколо світу.

Експерти у сусідній Південній Кореї припускають, що наступним етапом стане спроба запуску ядерної боєголовки. Відстань, яку подолала запущена північно-корейцями ракета, дозволяє їм потенційно доставити ядерну боєголовку до берегів Каліфорнії.

Однак, чимало американських аналітиків кажуть, що один успішний запуск ракети не становить великої загрози.

Успішний запуск ракети у Північній Кореї зустріли з ентузіазмом та святковими феєрверками. Саме такого ефекту добивався молодий лідер країни, кажу професор Університету Йонсей Джанґ Гін Лі:

«Він говорить світу, не задирайтеся до мене. У мене є не лише зброя, а й можливість її доставити».

Експерти занепокоєні, що тепер Північна Корея розпочне адаптацію існуючої технології для використання у міжконтинентальних балістичних ракетах, здатних нести ядерну зброю. Щоправда, створити ядерну боєголовку та систему керування ракетою надзвичайно складна справа. Тож, пройдуть роки поки Північна Корея зможе становити реальну загрозу Сполученим Штатам, переконаний аналітик військової галузі Кристофер Пребл:

«Один успішний запуск ракети, не робить з них загрозу. Це не означає, що вони вже мають ракети дальнього радіусу дії здатні доставляти зброю на велику відстань».

Державне телебачення Північної Кореї назвало запуск великим досягненням. Однак, ракета що доставила супутник на орбіту Землі, зроблена за примітивною, застарілою технологією. Її встановлення надзвичайно складний процес. А заправка рідким паливом займає години. Спільна думка експертів, що ця ракета не є прогресивним кроком у розвитку ракетних технологій. Аналітиків взагалі здивувало, що випробовування пройшло успішно.
«Один успішний запуск ракети, не робить з них загрозу. Це не означає, що вони вже мають ракети дальнього радіусу дії здатні доставляти зброю на велику відстань».
Кристофер Пребл, аналітик

«Їх попередні випробовування провалювалися. Під час попередніх тестів, найбільш безпечним місцем було саме те, куди вони намагались спрямувати свою ракету. Цим разом, хоча ми й не знаємо всіх деталей, схоже, що запуск пройшов успішно. Ракету не розірвало під час запалювання і вона не вибухнула відразу після злету. Ми точно не знаємо, що вона несла, і що конкретно вони вивели на орбіту. Це зрозуміло, наступне питання», - каже аналітик Кристофер Пребл:

Експерти вважають, що запуск ракети більш політична зброя, ніж військова загроза. Щоправда, американські військові не хочуть випробовувати долю. Ще у вересні Пентагон оголосив про план розширити свою антиракетну систему захисту і встановити радари спостереження на берегах Японії.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG