Спеціальні потреби

Нобелівську премію миру 2012 року присудили Європейському Союзу


Нобелівський комітет присудив престижну премію миру 2012 року Європейському Союзу.

Про це оголосив голова Норвезького Нобелівського комітету Турбйорн Яґланд під час церемонії в Осло у п’ятницю.

За словами комітету, премію присудили ЄС, одностайно, за те, що "впродовж понад шістдесят років, він і його країни-члени сприяли розвитку миру та примирення, демократії і правам людини в Європі".

У комітеті заявили, що хоча сьогодні Євросоюз переживає «гостру економічну кризу» і «глибоке соціальне хвилювання», члени журі зосереджувалися на ролі, яку ЄС відігравав у перетворенні Європи з континенту воєн на континент миру.

На премію миру претендував 231 кандидат, у тому числі 43 організації. Серед кандидатів – колишня прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко.

Оголошувати лауреатів Нобелівської премії почали у понеділок. Премію з медицини було присуджено британцеві Джону Ґердону і японцеві Сінья Яманака за відкриття в перепрограмуванні стовбурових клітин. У вівторок, Серж Арош і Дейвид Вайнланд удостоїлися «Нобеля» за квантові дослідження. У середу, найпрестижнішої наукової нагороди з хімії удостоїлися американські вчені Роберт Лефковіц і Браян Кобілка. У четвер Нобелівську премію з літератури отримав китайський письменник Мо Янь.

Церемонії вручення нагород пройдуть у Стокгольмі та Осло 10 грудня, за традицією - у день смерті засновника Нобелівських премій - шведського підприємця і винахідника Альфреда Нобеля.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG